Jak řešit chybu BOOTMGR chybí, Missing BOOTMGR (Win 7) (Archiv)

   !! článek archivu 09/11. Může být omezena vypovídající hodnota !! Chyba BOOTMGR je ekvivalentem chyby NTLDR nenalezen která se objevuje např. pod Win XP (článek zde) a její řešení je celkem podobné...

 

   Chyba BOOTMGR je ekvivalentem chyby NTLDR nenalezen která se objevuje např. pod Win XP (článek zde) a její řešení je celkem podobné. Podobně jako u NTLDR nenalezen nedochází k této chybě samovolně, ale jejímu vzniku předchází nějaký problém, například přepětí v síti a s tím spojený zámrz počítače či něco podobného. Záměrně uvádím tento příklad a to proto aby vyplynulo, že tuto chybu nezpůsobíte obyčejným tvrdým restartem PC když se Vám sekne hra - obyčejně je k tomu potřeba více aspektů, na něž není připravený ani software, ale ani hardware počítače.

   K vyřešení problému bude potřeba instalačního CD Win 7. Vložte jej do mechaniky a nabootujte z něj (pokud je potřeba změnit pořadí bootování návod zde).  Pozn.: Může trvat celkem dlouho než se instalátor systému načte a tento čas vypadá, jakoby počítač nepracoval. Vyčkejte tedy alespoň 5 minut. Jakmile se objeví tabulka s volbou jazyka instalace, nějaký zvolte a klikněte na další.

   V dalším kroku klikněte na položku "Repair your computer" resp. "Opravit počítač" Nyní počítač automaticky začne scanovat instalace systému a hledat problém. Problém obvykle nalezne a vybídne Vás k jeho opravení, tedy klikněte na "Repair and Restart" resp. "Opravit a restartovat". Problém vyřešen.

   V případě, že se vyskytne chyba a počítač vyhodí hlášku ve smyslu, že nelze automaticky problém opravit, klikněte na položku "Use recovery tools that can help fix problems....." resp. "Použít nástroje které mohou pomoci vyřešit problém...." a poté na první možnost  "Startup Repair" z tohoto již by se problém mělo podařit opravit. Pokud by počítač v průběhu zamrzal, nebo problém stále neopravil, zkuste jej vypnout, odpojit všechna zařízení (flash, kamery, foťáky, blobsti atp), mimo klávesnice a myši ofc. a postup opakujte.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome