Jak využít dřevěné police na zeď ve svém interiéru?

Dřevěné police na zeď jsou v interiéru stále oblíbeným dekoračním prvkem, který může být součástí nejen moderních, ale i klasických interiérů. Tyto police jsou multifunkční, můžete na ně umístit kromě knih i další dekorační předměty, rostliny nebo osobní fotografie.

Jak vybrat správnou dřevěnou polici?

Při výběru dřevěné police se zaměřte na materiál, ze kterého je vyrobená. Nejčastěji se používá masivní dřevo nebo dýha. Masivní dřevo je sice dražší, ale je také odolnější a trvanlivější. Dýhované police jsou cenově dostupnější, ale jsou méně trvanlivé.

Důležité je také zvolit správnou velikost police a její umístění. Před samotným nákupem si proto dobře promyslete, kam ji na zeď umístíte a co na ni budete umisťovat.

Jaké jsou možnosti využití dřevěné police?

Dřevěné police mohou být v interiéru využity různými způsoby. Jednou z možností je umístit je na stěnu v obývacím pokoji a na ně umístit knihy, květiny nebo dekorační předměty. Další možností je umístit police v kuchyni a na ně umístit kuchyňské potřeby nebo koření.

V poslední době se také stávají populárními police v podobě kovových nosičů s dřevěnými deskami, které jsou velmi praktické a moderní.

Jaký styl interiéru se hodí ke dřevěné polici?

Dřevěné police se hodí do různých stylů interiéru. Pokud máte moderní byt, můžete zvolit police v minimalistickém stylu s jednoduchými liniemi. Pokud preferujete klasický styl, zvolte police s ornamenty a křivkami.

Důležité je také sladit barvu dřeva s barvou nábytku a stěn. Pokud máte světlé stěny, zvolte tmavé dřevo a naopak.

Pokud stále váháte, jakou dřevěnou polici si pořídit, navštivte internetové stránky vybirejnabytek.cz. Zde najdete širokou nabídku dřevěných poliček různých velikostí, tvarů a stylů, které perfektně doplní váš interiér.