Stylová pohovka chesterfield – ikona britského designu v interiéru

Vyhlášená po celém světě, pohovka chesterfield se stala ikonou britského designu v interiéru. Své místo si našla nejen v tradičních venkovských sídlech, ale i v moderních bytových interiérech.

Historie pohovky chesterfield

Pohovka chesterfield se poprvé objevila v 18. století v Anglii. Její vznik se připisuje Philipu Stanhopeovi, 4. hraběti z Chesterfieldu, který si nechal vyrobit pohovku s charakteristickými koženými polštáři a hlubokým sedákem. Pohovka se stala oblíbenou mezi britskou aristokracií a postupně se rozšířila i do dalších zemí.

Dnes je pohovka chesterfield symbolem luxusu a elegance. Její charakteristický design se stal inspirací pro mnoho dalších nábytkových kusů.

Charakteristický design pohovky chesterfield

Charakteristickým prvkem pohovky chesterfield jsou kožené polštáře s knoflíky a hluboký sedák. Pohovka je často vyrobená z kvalitní kůže, která ji dodává luxusní vzhled. Kromě klasické hnědé barvy se dnes vyrábí i v jiných barevných provedeních, jako jsou například černá, modrá nebo červená.

Pohovka chesterfield se hodí do tradičních interiérů, ale i do moderních prostor. Díky svému univerzálnímu designu se stala oblíbenou nejen mezi designéry, ale i mezi běžnými lidmi.

Jak zařadit pohovku chesterfield do interiéru

Pohovka chesterfield se hodí do různých typů interiérů. V tradičních interiérech ji můžete umístit do knihovny nebo do obývacího pokoje spolu s dalšími kusy nábytku v tradičním stylu. V moderních interiérech můžete pohovku chesterfield použít jako kontrast k modernímu nábytku. V kombinaci s moderním nábytkem vypadá pohovka chesterfield velmi elegantně a luxusně.

Pohovka chesterfield se stala ikonou britského designu v interiéru a její popularita stále roste. Pokud hledáte nábytkový kus, který dodá vašemu interiéru luxusní vzhled, pohovka chesterfield je tou správnou volbou.

Pro více informací o pohovce chesterfield navštivte stránky affordablehousing.cz.