Jak obnovit data v případě havárie HDD

Hodnocení uživatelů: / 146
NejhoršíNejlepší 

   Článek popisující možnosti obnovení dat z havarovaných HDD. Nebudeme se zde zabývat pitomostmi jako jsou záchrana smazaných souborů, nebo obnova vysypaného koše, ale půjdeme trochu více do hloubky (ale né zas moc) k případům zformátovaných disků, spadlých MBR (Master Boot Record) případně MBT (Master Boot Partition) tabulek, nebo souborových systémů. Nezoufejte, protože data byli, jsou a budou... a když nejsou, tak jsou, jen je třeba se pořádně podívat... : )

 

Článek popisující možnosti obnovení dat z havarovaných HDD. Nebudeme se zde zabývat pitomostmi jako jsou záchrana smazaných souborů, nebo obnova vysypaného koše, ale půjdeme trochu více do hloubky (ale né zas moc) k případům zformátovaných disků, spadlých MBR (Master Boot Record) případně MBT (Master Boot Partition) tabulek, nebo souborových systémů. Nezoufejte, protože data byli, jsou a budou... a když nejsou, tak jsou, jen je třeba se pořádně podívat... : )  

   Do úvodu bych řekl, že se může stát a stává se, že na pevném disku plném dat občasně dojde k různým haváriím jež mají za následek ztráty MBR, MBT, případně neúmyslný formát disku. V 99,9% případů je viníkem určitý software (MBR managery, instalátory operačních systémů) ve spojení s nezkušeností uživatele, případně různé zbytky a nedodělky instalací operačních systémů (zejména Windows) které jsou uživatelem ponechány na pevném disku a při další instalaci OS můžou mít za následek jakési "zmatení" instalátoru a jeho "šáhnutí" na pevný disk, nebo část pevného disku, na kterou si to uživatel zrovna moc nepřeje. V následné panice a obvykle rychlém restartu počítače uživatelem dojde po najetí OS ke zjištění, že onen oddíl disku plný domácího videa a fotek je naformátovaný, nebo dokonce nečitelný a ani systém jej nevidí.

   Právě o záchraně (recovery) dat z takto havarovaných HDD si budeme vyprávět, popíšeme si základní postupy a software.

 

   Protože data v těchto případech, nebo drtivá většina dat, nebyli přepsány je obvykle možné jejich velké procento obnovit (v závislosti na tom co se stalo, ale řekněme třeba 90 a více procent je možné vytáhnout v těch těžších případech). Krásné na tom je, že si data takto může zachránit, s pomocí například tohoto článku, víceméně i jen mírně pokročilí uživatel.

   Ještě než začneme, aniž bych chtěl vystrašit, je potřeba si říci, že v závislosti na poškození, může obnova celého HDD trvat několik minut a nebude vyžadovat nic krom samotného pevného disku, připojeného k počítači s operačním systémem ve kterém můžete spustit recovery program, až po několik desítek hodin scanů a dalších desítek hodin vytahávání samotných dat na další nezávislí pevný disk avšak jste-li trpěliví, není ani toto pro Vás překážkou.

 

   Základní postup diagnostiky a recovery v lehkých případech (pouze formát apod.)

   Problém při zjišťování stavu poškození je v tom, že uživatel většinou neví, nebo nedokáže přesně popsat, co se stalo a proto se začíná jistou formou diagnostiky. Je možné že se nejspíše nejedná o učebnicový příklad, nicméně nejsme profesionálové v obnově dat a máme omezené možnosti diagnostiky a tak budeme pracovat s tím co je v praxi využitelné a osvědčené a tedy budeme postupovat od začátku jakoby by bylo možné data získat zpět tím nejrychlejším a nejjednodušším způsobem. Pokud to nepůjde, přesuneme se na další stupeň.

   Tedy jdeme na to od základu. Prvně je potřeba mít zachraňovaný pevný disk (nebo diskový oddíl) připojen k funkčnímu počítači, tak abychom mohli z prostředí operačního systému spouštět nástroje pro obnovu dat. Pro jistotu uvádím, že na "zachraňovaný" disk (oddíl) v žádném případě nic nekopírujte. Jakým způsobem disk připojíte je v podstatě jedno, lze použít šuplík, konvertor, nebo jej zapojit standardně do PC.

   Nyní přichází na řadu první program kterým se pokusíme data obnovit (v duchu webu budeme používat programy které jsou co nejjednodušší a efektivní a pokud možno free). Použijeme program "TestDisk&PhotoRec" download: zde (free). Jedná se o jednoduchý, avšak relativně schopný nástroj který pracuje bez nutnosti instalace. Tedy pouze rozbalte archiv a spuštte soubor "testdisk_win.exe" (nachází se ve složce "Win").

 1. Po spuštění programu sjte vyzváni zda-li chcete uložit log file (šipkami vybíráte možnosti) v tomto případě je nám to jedno, ale zvolte třeba "Create" a odentrujte (obr.1).
 2. Následně jste vyzváni k výběru pevného disku se kterým chcete pracovat (jedná se o disk na kterém chcete obnovit data). Vyberte jej a odentrujte talčítko "Proceed" (obr.2).
 3. Dále jste vyzvání k výběru původního typu partition tabulky. Viz možnosti. (obr.3).
 4. Nyní budete vyzvání k výběru toho, co si přejete s diskem aktuálně udělat. Aktuálně vybereme položku "Analyse" (obr.4).
 5. V dalším okně je zobrazena nynější dostupná partition (v případě že se bude jednat o disk rozdělený na více oddílů vyberte oddíl který chcete obnovit jako orientace může sloužit velikost. V případě, že se jedná o disk bez více oddílů, bude zde pouze jedna partition.) Vyberte a odentrujte "Proceed" (obr.5).
 6. V dalším okně již máte s vybranou partititon možnosti. Nám se aktuálně hodí "List files" tedy stiskněte "P". (obr.6).
 7. Nyní by se měl objevit výpis souborů. Ve složkách se pohybujete šipkami vlevo a vpravo pro vstup a výstup a dolu a nahrou pro prohlížení. Zde zkontrolujte jaká data vidíte. Pokud se jedná o jednoduchý případ měli byste vidět původní data a adresářovou strukturu z disku jež obnovujete. V tomto případě stačí stisknout tlačítko "C" a data budou kopírovány do určené složky kterou si můžete v následujícím kroku zvolit. V těch úplně nejjednodušších případech, by mělo být možné dokonce celou adresářovou struktur obnovit tak jak byla na původním disku bez nutnosti kopírování na jiný disk.

 

   obr. 1   obr.2

   obr.3   obr.4

    obr.5   obr.6

 • Pokud je adresářová struktura na disku zobrazena neúplná, nebo se nezobrazuje vůbec, přejdeme k řešení obtížnějšího případu pomocí dalšího software. Nezoufejte.
 • !!! Může se stát, že je pevný disk nepřístupný (Windows jej hlásí jako nepřístupný, nebo neznámý, neznámý systém souborů, unknown filesystem apod. na disk prostě nelze vstoupit). Již jde o problém spadlé MBR. TestDisk obvykle s tímto neumí pracovat a hlasí nalezené partititon jako nepřístupné (unknown file type, unknown file system). Toto lze vyřešit (opětovně asi nejde o učebnicový příklad a trochu odporuje zásadám práce s obnovou dat na disku avšak v praxi to funguje, nicméně snažte se tomu vyvarovat pokud můžete) formátem. Pokud toto děláte udělejte rychlí (v žádném případě pomalí) formát disku (oddílu) čímž vytvoříte známý filesystem na disku a získáte na něj přístup jak z prostředí OS tak poté z TestDisku a budete moci dále pracovat, avšak obvykle již nebude možné přes TestDisk obnovit data, ale bude nutné přejít k obnově v obtížnějších případech dále. !!!
 • TestDisk obsahuje nástroj "PhotoRec" - jedná se o nástroj určený k obnově pouze určitých typů souborů. V nastavení programu si můžete vybrat jaké soubory chcete obnovit (dle přípony tedy např. jpg. textové dokumenty paod.) program poté scanuje pevný disk a i přes to, že Testdisk nic nenalezne, PhotoRec tyto soubory umí vytáhnout (pracuje trochu jinak než Testdisc) úspěšnost je vysoká, problém je v tom, že photorec ukládá a pojmenovává soubory dle pozice na disku, tedy Vám pak vyplivne třeba 40 000 fotek přeházených dle pozice na disku s názvy f53333368.jpg, f53233368.jpg, f53343368.jpg  apod. Avšak alespoň je vytáhne úspěšnost je vysoká, nicméně pokud budete donuceni k použití PhotoRecu, vzhledem k tomu, že bude projíždět disk desítky hodin v závislosti na velikosti, doporučuji rovnou přejít k obnově v obtížnějších případech kde také budeme scanovat a obnovovat mnoho hodin, ale obvykle obnovíme víceméně původní strukturu.

 

   Recovery v obtížnějších případech (Spadlé MBR, MBT, + formát, vícekrát zapsané MBR, MBT apod.)

   Pokud výše zmíněný postup selhal, budeme pokračovat dále s trochu jiným programem. Práce na obnově dat není ani v tomto případě technicky nijak náročná (nevyskytnou-li se nepředpokládané potíže), avšak už s sebou obvykle nese potřebu velkého množství času (úměrné velikosti disku) a také téměř 100procentní jistotu potřeby dalšího disku (vycházím z toho, že program bude nalezená data kopírovat do zvolené složky a pokud nebudete mít dostatek místa na jiném oddílu, nebo instalovaném disku, budete si muset pořídit, půjčit, další, v opačném případě nikoliv).

   Budeme postupovat podobně jako v prvním případě, opětovně potřebujeme mít připojený obnovovaný oddíl, nebo disk k počítači s funkčním operačním systémem. Způsob připojení disku je opětovně na Vás, konvertor, šuplík, klasické zapojení... nicméně, vzhledem k tomu, že se bude jednat o mnoho hodin scanů, doporučuji spíše disk standardně zapojit do PC (u konvertorů a šuplíků hrozí jejich nechtěné odpojení například tak, že do něj omylem strčíte, nebo si s drátky začne hrát kočka a pak byste mohli přijít o mnoho hodin práce, jinak o nic nejde :) )

   Budeme pracovat s vynikajícím profesionálním nástrojem určeným k obnově dat R-Studio. Bohužel se nejedná o free nástroj, jeho demo (ke stažení ze stránek výrobce zde, nebo se povaluje všude možně po slunečnice.cz, stahuj.cz apod...) je víceméně plně funkční krom toho, že odmítá obnovit soubory větší než 64Kb - tedy je prakticky nepoužitelný. Nicméně !!!:

 • Proč se tedy zmiňujeme o R-studiu? :
 • Protože pomocí jeho dema můžete na pevném disku udělat plnohodnotný scan a tak zjistit zda-li půjdou z disku nějaká ta data (včetně toho jaká) vytáhnout. Pokud ani scan R-studia nic nenalezne, je již dále krajně nepravděpodobné, že bychom v domácích podmínkách byli schopni data na disku obnovit.
 • Protože se může stát že někomu půjde skutečně jen o pár txt souborů do velikosti 64Kb.
 • Protože někdo může mít na HDD tak cenná data, že obětuje cca 1500Kč a po úspěšném scanu si zakoupí licenci a data obnoví. (rozhodně levnější možnost, než obnova dat u společností které se tímto zabývají).
 • Protože je možné poměrně snadno najít na internetu na tento program nelegální úpravu zpřůstupňující jeho plné funkce. (neradím, nedoporučuji, nemám, neznám pouze zde uvádím jako možnost).

 

   Tedy předpokládám, že jste se rozhodli pro některou z výše zapsaných možností a jdeme tedy pokračovat dále. Po stažení cca 6mb programu jej nainstalujte a spusťte.

 1. Po spuštění programu vidíte k počítači připojené pevné disky, mechaniky apod. včetně virtuálních pokud máte. Pod jednotlivými disky jsou zobrazeny jejich oddíly např. C,D apod... viz obr.1 Vaším úkolem je zvolit oddíl (pokud obnovujete pouze oddíl), nebo pevný disk který chcete scanovat na nalezení smazaných/nepřístupných dat. Vyberte.
 2. Nyní v levém horním rohu klikněte na položku "Drive" a v rozbaleném kontextovém menu na položku "Scan" viz. obr.2. V tabulce jež se Vám zobrazí máte možnosti například. od jaké části disku chcete začít apod. Také zde máte  položku "Save scan info to file:" - doporučuji abyste zvolili a dále v budoucnu v průběhu scanu (máte-li velký disk) např. každé 3 hodiny scan stoply a uložili průběh scanu a z tohoto průběhu jej znovu spustili (jedná se o položku "Drive/Open scan information"). Pokud máte klikněte na tlačítko "Scan".
 3. Po stisknutí tlačítka "Scan" v předchozím bodě započne scanování vybraného oddílu/disku viz. obr.3. V mém případě se jedná pouze o zkušební 10Gb oddíl bez chyb a tedy je průběh rychlí, avšak připravte se na cca 20H u 1Tb HDD. Jakmile je scan dokončen, objeví se pod scanovaným oddílem/diskem rozeznané části. U mě "Recognized1, Recognized2, Extra found files" (viz. obr.4) v těchto položkách můžete listovat tak, že na ně 2x kliknete myší a tak vidět co se pod rozeznanou částí skrývá za složky a soubory.
 4. Je-li scan dokončen a máme ozeznané části, můžeme se pustit do samotné obnovy dat (trvá další hodiny v závislosti na množství dat, obnovování dat je o trochu pomalejší než-li samotné kopírování zhruba tak). Obnovu dat započnete tak že označíte oddíl/disk který chcete obnovovat a kliknete na "Drive/Recover all files..." viz. obr.5. V tabulce jež se Vám otevře navolte možnosti jež Vám vyhovují, tedy kam data obnovit - "Output folder" (pro jistotu uvádím obnovujte na jiný oddíl nebo disk) pro zjednodušení můžete ostatní položky navolit tak jako je na obr.5.. Po kliknutí na tlačítko "OK" začne program obnovovat data.

 

   obr.1    obr.2

   obr.3   obr.4

   obr.5

 

 • Na co si dát pozor:
 • Jak již bylo výše zmíněno scanujete-li velký disk, ukládejte průběžně průběh scanu, vyplatí se. Není nic horšího když Vám po deseti hodinách vypnou proud apod. Jak na to. Scan se uloží jednoduše. V průběhu Scanu klikněte na tlačítko "Stop" (ta červená stopka v horní části obrazovky hh), dále na "Drive" a v rozbaleném menu na "Save scan information". Uložte soubor a dále z něj spusťte scan. Scan ze souboru spustíte tak že kliknete na "Drive" a v rozbaleném menu na "Open scan information". Vyberte soubor který jste uložili a scan se spustí od místa kde byl zastaven.
 • Při samotné obnově dat se může stát, že obnovená data zaplní více místa, než bylo na disku původně dat - může to být zapříčiněno různými chybami v důsledku způsobené chyby disku. Např. bylo-li na disku vytvořeno více MBR tabulek (stává se v případě, že se již data pokusil obnovit někdo kdo neuspěl a pouze vytvořil nové MBR smazal, zase nové apod. ) program poté může některá data zařadit do více částí na disku, i když ve skutečnosti na něm byli pouze jednou a tak je obnoví třeba 2x do různých složek.

 

   Poznámky k obnově dat na HDD:

   Obnovit data z disku lze v domácích podmínkách v případě, že nebyly přepsány jinými, tedy na naformátovaných médiích, v případě spadnutých MBR a MBT a třeba i X-krát zapsaných nových MBR. To vše jde. Pokud ovšem budou data přepsána, v domácích podmínkách už se s tím většina vypořádat asi nedokáže. Prakticky nejspíše nijak, je málo pravděpodobné, že by dokázalo i R-studio obnovit větší fragmenty již přepsaných dat. Nicméně k dispozici je diskuze, kde se můžete podělit o zkušenosti.  

   Data se doma nepokoušejte obnovit z HDD, jež nesou znaky mechanického poškození (např. při zapnutí vydávají silné klepavé nebo skřípající zvuky nebo jsou viditelně poškozené). U takových disků mohlo dojít k zadření ložisek, poškození nebo utržení čtecí hlavy či záznamových ploten. Pokud na takovém disku máte opravdu cenná data, rozhodně jej dále nezapínejte, ani se disk nepokoušejte rozebírat s cílem mechanické opravy. Takovým postupem zhoršíte či úplně znemožníte možnost obnovy dat, budete-li disk dávat společnosti zabývající se jejich obnovou). Pevný disk je uvnitř velmi citlivé zařízení - především záznamové plotny s daty. Velkým oříškem jsou částečky prachu nebo mastné otisky prstu, kterými "zaplácnete" na plotně uložená data. Další dobré rady co s diskem nedělat, pokud svá data máte rádi :), najdete například na http://www.zachrana-dat-hdd.cz/zachrana-dat-z-hdd.  

   Obnova dat u profesionálů je cenově závislá na typu poškození nosiče a množství obnovovaných dat. V případě naformátovaného média si asi neřeknou o více než 2 - 3 tisíce, v případě mechanických poškození a těžkých případů by se neměla obnova pohybovat nad 15 000Kč. Zadřená ložiska obvykle vyřeší od 2000 Kč, binární kopie mechanicky poškozeného povrchu plotny přijde na cca 1400 Kč, oprava elektronicky poškozeného disku stojí od 1500 Kč. Ale je to o domluvě.  

   Je pravděpodobné, že průměrný uživatel počítače si nedokáže představit, z jak moc poškozených disků lze data vytáhnout, nebo jak konkrétně je disk poškozený. Pokud si nejste jisti, je možné využít společností, jež se obnovou dat zabývají k diagnostice disku. Dnes bývá tato služba často zdarma v některých případech i s odvozem disku. Výstupem je zhodnocení situace a odhad ceny za obnovu dat. Poté můžete zvážit, zda Vám data za takovou cenu stojí. Mezi zkušené firmy zabývající se obnovou dat v ČR se řadí pražský Datahelp (Ten se obnovou dat zabývá již od roku 1998) – který mimo jiné provádí diagnostiku disku z celé ČR. 

   Bezpečně jsou data smazaná až pokud je fyzicky zničíte (například plotnu disku roztavíte), nebo pokud je několikanásobně přepíšete. Kdo tvrdí, že stačí pouze 1x přepsat, ten lže, avšak osobně myslím, že 3x přepsaný sektor už obnovit nepůjde ani v laboratorních podmínkách, ale rád se o tomto nechám poučit.
 

   Doplňující obrázky:

   - Ukázka práce PhotoRecu včetně formátu ukládání obnovených souborů:

   Ukázka práce PhotoRec včetně formátu ukládání obnovených souborů

   - Hnízdo - zapojení HDD standardně do PC

   Hnízdo

   - Zapojení HDD pomocí SATA/PATA konvertoru

   Konvertor SATA/PATA

   - Příklad logu R-Studia při obnově dat

   R-Studio log

Komentáře a dotazy k produktu  

 
+3 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMichal24 2010-01-09 23:18
funguje to i na vistach
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDadmin 2010-01-11 08:17
Citace Michal24:
funguje to i na vistach

Ano, TestDisk, PhotoRec i R-Studio běží také pod Vistami.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+3 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDHynek 2010-06-25 17:54
Jak obnovit data z ext HDD Apacer AC202 500GB? Po připojení k PC se disk za chvíli samovolně odpojí. Nelze vstoupit do dat na disku. Díky za odpověď, event odkaz. Hledat chybu v SW nebo HW?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+2 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDadmin 2010-06-27 22:50
Citace Hynek:
Jak obnovit data z ext HDD Apacer AC202 500GB? Po připojení k PC se disk za chvíli samovolně odpojí. Nelze vstoupit do dat na disku. Díky za odpověď, event odkaz. Hledat chybu v SW nebo HW?


Chová-li se disk stejně i na jiném počítači, pak bych problém hledal v elktronice disku - vadný disk, nebo interface kterým je disk připojen k boxu (obalu disku). Můžete zkusit také jiný USB kabel, ale to už je jen poslední krůček.

Obnova dat z pevného disku který počítač nedetekuje, nebo ihned odpojí za předpokladu, že jde o chybu disku, není v domácících podmínkách dost dobře realizovatelná. Tedy budete-li si jistý tím, že je problém v HDD, a data z HDD jsou pro Vás důležitá, budete jej muset svěřit specializované firmě ( google > záchrana dat).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDPremek 2011-04-07 11:32
Zdravím, da se uvedený psotupo využít i na problém s MFT tabulkou disku. Disk je "fyzicky" ok. Popřípadě neví někdo typ jak obnovit MFT tabulku disku tak, aby se tvářil jako "nový", jelikož se to přihodilo i kamošoj a ten ho nekolikrát formátoval a disk se hlásí ok, jde na něj zaposovat i číst z něj, ale při instalaci win to hlásí problém, že disk nevidí? U mého disku má problém i linux, disk vidí, ale při pokusu o mount to hlásí wrong fs type, bad partion, bad superblok
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDJunior 2011-05-07 17:31
co mám dělat s HDD který mi z ničeho nic ukazuje 100% volné místo a nikde nic??:-//můžu s tím ještě něco dělat?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+6 # Ztráta dat z externího HDDQuattro 2011-06-09 15:38
Ahoj, potřebuju poradit. Mám týden starý externí HDD (A-DATA HDD SH93 , 640GB), který mi sloužil jako zálohový. Bohužel, nechápu proč, z ničeho nic jsem nejspíš přišel o veškerá moje data. Byť disk ukazuje stále stejné zaplnění (cca 100 GB uložených dat), tak po najetí na disk mi neukazuje žádný soubor, jen prázdný. Dříve to byl disk A-data a nyní se objevuje jako místní disk D. Nevíte někdo, co s tím a jestli se data dají ještě vůbec zachránit? Díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Ztráta dat z externího HDDJarda1111 2013-03-04 23:56
Zdravím. Mám úplně stejný problém se stejným HDD A-DATA. Chtěl jsem se zeptat jestli se tento problém podařilovyřešit a popřípadě jak? Mě to zničehonic přestalorozpozn ávat HDD. Po projetí několika programy se mi ho podařilo zviditelnit aspon jako místní disk F. Píše mi to, že tam všechnydata jsou, ale po otevčení je složka prázdná. Už nevím co zkusit. Díky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # poděkováníMichalB 2011-08-18 15:39
Díky tomuhle návodu se mi podařilo vyhledat data i přesto, že disk byl naformátován a byly nainstalovány Windows. Zatím jsem tedy jen provedl scan, který mi ztracená data odhalil a potřebuji se dostat k externímu HDD na který data obnovím, ale myslím si, že to už půjde hladce. Ještě jednou děkuji!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # panMarián 2011-09-22 17:03
Ahoj všem. Může mi někdo pomoci z HDD? Přečetl jsem to, ale nevím jěstli se mi to povede asi jsem v konci. Potřeboval bych stím pomoci. Může mě někdo skontaktovat přes skype? Disk mám nový asi měsíc a nerad bych přišel, jak o disk + i o data. Skype: marian414121. Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # -Daniel Malinovsky 2012-02-04 18:41
Mám dotaz, nemáte zkušenosti s "praskáním" HDD? Zapnu PC a HDD začně jakoby "praskat" někde vevnitř, BIOS napíše že žádný hadr nenašel. Co s tím? Žádný program použít nemůžu, nemám 2 sloty na 2 hard disky.
Díky za odpověď
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: -admin 2012-02-04 21:57
Citace Daniel Malinovsky:
Mám dotaz, nemáte zkušenosti s "praskáním" HDD? Zapnu PC....


Dobrý den,

jakékoliv nestandardní zvuky vycházející z HDD jsou známkou fatální chyby. Jde o mechanické poškození a v tomto případě použití podobných programů nemá smysl. Pokud Váš disk pouze cvaká, či praská a počítač jej nedetekuje, obnovu dat budete muset pravděpodobně svěřit specializované firmě.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDJirka 2012-03-18 12:59
Dneska se mi stal průšvih,
Potřeboval jsem naklonovat SSD 60GB se systemem na 500HDD protoze potrebuju ten SSD vymenit za jinej a pak jsem to chtel preklonovat zpatky na ten novej SSD (bohuzel je nebudu mit oba najednou, proto ten meziclanek HDD.
A vec se ma takto: Mam dva HDD 500GB - jeden jsem pripravil pro klon (zaloha dat na externak) a tudis mi nevadi kdyz se smaze, druhej byl po okraj plnej dat, o ktery jsem ale prijit nechtel.
Pokus č.1 - udelal jsem klon, na konci se me to zeptalo na oddily, bohuzel jsem to asi blbe pochopil, a klikl na neco jako "bez" a vysledek byl ten, ze mi zmizel disk 500GB kterej byl připravenej pro klon, proste nebyl v pruzkumniku vubec videt. OK rikam si, onic nejde, zkusime to znova
Pokus č.2 - pri nastavovani klonu, chybel u toho disku oddil, to uz mi docvaklo co ze sem to asi kliknul blbe na konci, tak jsem si vybral zase ten disk, koukam jestli opravdu vybiram ten spravnej - oukej, je to ten spravnej, jeste to 5x zkontroluju, udela se klon, na konci nakliknu automaticky oddily a je to.
Vysledek - disk pripravenej pro klon stale neni videt, disk s daty ted obsahuje klon SSDčka a data jsou v tahu. :angry2:

s klonem už se nějak vypořádám, to nebude zase takovej problem, ale dokáže mi někdo poradit, jestli se dá provýst to abych dostal tech 500GB dat zpatky? Ted si nadavam ze jsem ten disk neodpojil, ale na to uz je pozde...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDadmin 2012-03-19 17:50
Dobrý den,

popis je trochu zmatený, ale odpovědět vám asi dokážu. Pokud jste data přepsal jinými daty (disk s daty jste přepsal klonem), již data v domácích podmínkách pravděpodobně neobnovíte. Bohužel v praxi se to týká takřka celého oddílu, protože data jsou obvykle fragmentovaná v různých sektorech disku, nikoliv "zasebou" a tedy těch 60gb nejspíše přepsalo nějakou část z většiny původních dat.

Disk který není vidět v průzkumníku, bude mít chybný systém souborů, nebo pravděpodobněji žádný - opravte ve správě disků (článek jak na to je tu někde na webu také).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDDaniel 2012-03-26 07:57
Dobrý den, mam problém,do počítače jsem přidal 60GB HDD, který byl jumperem omezen na 32 GB ... pracoval správně do doby než jsem ho odpojil a připojil jsem jiný HDD ... když jsem pak zpět připojil ten starý, tak mi při otevření nic neukázal. Jumperem byl sice omezen na 32 GB ale měl 60 GB, jako by tam ten jumper vůbec nebyl .... pamět na HDD byla zaplněná ale když jsem HDD otevřel nic tam neni ... nevítě někdo co stím a jak vytáhnu ty zmizelé soubory ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Obnoveni ztraceneho oddiludrumman 2012-04-03 10:08
TestDisk je super programek.. opravoval jsem na jinem disku programem HDD Recovery MBR a nejaky zahadnym zpusobem mi to pokazilo MBR i primarniho disku na kterem mam win a svoje soubory. Zmizel mi oddil D: prave kde mam veskerou hudbu a dulezite data. Ve spravci disku ve Win se s tim nedalo nic delat. Timto programem jsem to v pohode obnovil, nasel mi vsechny partition, vsechno jsem odentroval a na konci jsem jen dal Write partition table Y,pak uz jen restart a uz mam oddily jak predtim. Diky moc..

>> Admin 3.4.12
>> Ano testDisk je vcelku slušný nástroj, jediným problémem je jeho uživatelské rozhraní jež není příliš přívětivé a nutnost číst texty které vypisuje.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Obnoveni ztraceneho oddiluShimik 2013-05-27 08:49
tohle se mi presne taky stalo, kopiroval jsem data z kamosovo poskozenyho disku na muj skrz program Kroll Ontrack Data Recovery a i muj disk s datama je v prdeli (tvari se jako RAW ve Windowsech) :((
snad to jeste pujde zachranit
ostatni programy mi po x-hodinach scanovani nasly jen urcite typy souboru beze jmen a bez struktury slozek...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # dotaz k obnovemickr01 2012-04-04 15:58
Dobrý den,
předem se omlouvám za neodbornost mého dozatu - pokusím se problém nastínit čistě z pohledu laika. Připojil jsem disk k počítači, nakopíroval na něj data do této doby vše ok. Poté jsem k počítači připojil druhý disk a přišel první problém... K disku již nebylo možné přistupovat. Připojil jsem disk k druhému počítači a pokud jsem chtěl zvolit odpojit zařízení, tak mi to disk nabídlo, nicméně bez písmena jednotky jednotky. Protože jsem se s něčím podobným setkal již dříve... ale u flash, tak jsem si myslel, že systém "jen" odebral disku písmeno jednotky a proto jsem otevřel správu disků, kde jsem ale neměl možnost toto přiřadit a změnit. A teď patrně přišel druhý problém... a to já a moje zbrklost... jediné co v nabídce bylo tak inicializace disku a to jsem bohužel provedl. Pokud teď ve správě disků zvolím vlastnosti a záložku svazky, tak se kapacita rovná velikosti volného místa a to celkové kapacitě disku. Proto jsem začal bádat a našel tento Váš úžasný článek... jen než se pustím do některého z Vašich postupů, tak jsem se raději chtěl ujistit u Vás, zda se tyto postupy dají uplatnit i na můj případ a jak mám v tomto postupovat? Nerad bych svou neznalostí zkazil ještě více, než už jsem možná zkazil a rád bych se k datům na disku dostal. Pokud potřebujete znát ještě některé informace na posouzení mé situace, klidně se řekněte jaké. Nevím jak to tu funguje, ale zatrhávám zasílat oznámení o nových komentářích, takže hned jak to bude možné odpovím. Předem děkuji za jakoukoliv radu v mém problému.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: dotaz k obnoveadmin 2012-04-04 17:04
Dobrý den, vzhledem k tomu co popisujete se k datum pravdepodobne dostanete. Data nebyla prepsana, pouze jste vytvoril nove tabulky. Nebojte se tedy vyzkouset analyzovat disk nekterym z programu. Pokud se vyvarujete nahravani dat na predmetny hdd nemuzete to analyzou nijak vic pokazit.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: RE: dotaz k obnovemickr01 2012-04-05 18:48
Děkuji za velice rychlou odpověď... zkusil jsem postupovat přesně podle článku a docela se mi dařilo. Problém nastal, pokud jsem se z disku snažil dostat data, která byla v nějaké složce kde byl háček... ale ne vždy... někde jsem data zachránil i z takovýchto složek. Máte na tohle nějaký názor? Jak získat data kompletně? Nebo případně co udělat abych je nemusel nikam kopírovat a přitom mohl "jen" obnovit původní disk tak, abych měl k datům přístup. Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: dotaz k obnovemickr01 2012-04-05 19:13
Ještě doplnění..... data jsem za pomocí testdisk viděl kompletně všechny, tak jak na disku byly dříve... Jen teda "domršené" názvy u složek právě s diakritikou....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: dotaz k obnoveadmin 2012-04-07 12:06
Dobrý den, vrátit disk do původního stavu by měl dokázat přímo testdisk. Zkuste důkladně pročíst postup na webu vývojářů zda jej bude možné aplikovat na váš problém.
http://www.cgsecurity.org/wiki/TestDisk_Step_By_Step
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: dotaz k obnovepetr jaworek 2012-05-29 08:26
dobrý den nejde mi ten scan znovu rozjet po STOPNOUTÍ jak se uvádí v článku vždycky to začne o 0 a scan information mám uložený tak snad 500GB externí HDD obnovím dřív než za měsíc jak to ukazuje RSTUDIO Co myslíte ?děkuji předem za odpověď na můj email
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: RE: dotaz k obnovepetr jaworek 2016-08-15 09:00
Ahoj tak malý EXT.HDD o kterém jsem už zde psal jsem vyměnil za 2000MB-HDD a opět se mi jako pohybově postiženému na vozíku povedlo při práci zavadit a odpojit USB a porucha je znova podruhé jsem přišel o data ,takže jsem v R-STUDIU scanoval 2000MB dokončil a - co teď mám dělat? zkusil jsem dát ?recovery all files ale obnovili se mi jen nějaké nepotřebné soubory a prázdné adresáře jinak nic v co jsem doufal :-( asi jsem to dělal špatně chtěl jsem obnovit jen adresář DOKUMENTY a obnovilo mi jen adresář a uvnitř DOKUMENTU prázdné další adresáře asi dělám něco zle ,prosím o radu co dělám jako INVALIDNÍ DŮCHODCE ŠPATNĚ !Moc všem předem děkuji za jejich reakce na můj dotaz.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: RE: RE: dotaz k obnoveMirek 2016-08-15 13:51
Get data back je asi nej, osobně jsem ale pro jednodušší recuvu, mám disk, který se velmi pomalu připojuje přes USB2.0 to IDE ATA Cable redukci. Ale při přímém zapojení do desky nejde načíst systém vůbec.S Recuvou jsem se aspoň dostal do disku a mohl zkopírovat některá data, ale žádná sláva, plotna je poškozená a poškození se znásobuje, Vyzkoušejte Get data Back, je to údajně nejlepší prostředek na záchranu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # DŮCHODCE NA VOZÍKUpetr jaworek 2012-05-26 04:50
SKVĚLÝ NÁVOD FUNKČNÍ
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: DŮCHODCE NA VOZÍKUadmin 2012-05-30 16:13
Dobrý den,

tedy se problém vyřešil... předpokládám ; )
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # ZdravímDavid 2012-06-03 12:10
Mám problém,kopírov al jsem data zjednoho USB HDD na druhý a uprostřed kopírování byla operace zrušena,od té doby kdykoli HDD připojím,se mi buď zaseká PC (windows 7) nebo se mi neukazují na disku žádna data (Windows XP). TestDisk mi na disku nenašel žádnou partition,ktero u by mohl skenovat,takže skenoval jen volné místo,což byl celý disk a R-studio mi ukazuje že disk má zaplněnost -1 Kb a 0 cylindrů,dokonc e ani nejde skenovat. Prosím poraďte.

>>admin 3.6
>>Dobrý den,
zkuste se podívat do správce disků, zda disk uvidí, zda jej dokáže naformátovat a poté se pokuste znovuné o obnovu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # TakžeDavid 2012-06-03 13:57
Mám disk naformátovat? Nemůže to třeba znemožnit pozdější obnovení nějakou firmou (což beru jako poslední možnost)?

>>Admin 6.6
>> Dobrý den, rychlý formát disku a tedy vytvoření SS na disku může zpřístupnit možnost obnovy dat pro mnoho programů. Samotný rychlý formát příliš strukturu dat na zachraňovaném médiu poškodit nemůže, ale je jasné, že máte-li na disku data o která stojíte tak moc, že sjte ochoten dát disk na recovery, možná to nebude úplně ideální. Jasnou odpověď vám dát nedokážu dát, z vlastní zkušensoti disky ale obvykle naformátuji, pokud mají spadlé souborové systémy apod. Poté lze data opět obvykle vytáhnout.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDpetr jaworek 2012-06-04 16:23
Citace petr jaworek:
Citace petr jaworek:
dobrý den také mám trápení s externím diskem 500GB provedl jsem scan a když dám obnovit DRIVE\recovey all files na jiný disk tak obsah obnovených souborů a adresářů je divný název adresáře-$$$Folder03856\ a v něm soubory takových souborů B4378BD2E36B69DECED3E341BD654801_F81336ADE05108FA189B764FC0662224 dal jsem obnovu na druhý externí disk takže zásady z článku jsem dodržel nevím jestli to je dobře děkuji za rady tady nebo na můj email měl jsem na disku fotky z dob před mojí nezaviněnou autonehodou než jsem skončil na invalidním vozíku takže vzpomínky jsou důležité i jiné soubory předem všem děkuji za pomoc !


Ještě jsem zapomněl uvést že vše dělám v programu R-STUDIO 5.4


asi se to obnoví až to skončí takže tak pár hodin promiňte za mou poznámku že to nejde jde jen ne hned musí se dokončit RECOVERY jsem hold nedočkavý invalidní důchodce napíšu za několik hodin až se to dokončí

>>Admin 6.6
>>Dobrý den,
pokud postup přes R-studio nebude funkční a obnovená data nebudou čitelná, zkuste ještě nějakou firmu zabývající se recovery. Dnes už často dělají tzv. diagnostiku zdarma, nebo za pár stovek, a řeknou vám,zda data obnoví, či nikoliv.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDOndřej 2012-08-30 08:55
Dobrý den,ahoj....koukám,že je tady místo,které je opravdu relevantní a radí tady člověk,který je nohama na zemi a dává fakt věcné rady......Chtel bych touto cestou požádat o radu.Mám externí 2TB disk,který používám v multimediálním přehrávači.Bohužel jsem včera nahrával nová data a při odebrání zařízení,jsem omylem vytýhl USB kabel a bylo to.Po novém spuštění disk nereaguje a je pouze vidět,ale bez dat...Předpokládám,že jsem poškodil tabulku FAT....lze při takovéto chybě obnovit na původmím disku data?,nebo musím překopírovat(po kud je tedy díky Vámi zmiňovaných programech)najd u na jiný disk....Objem dat je více než 1,5TB......díky za odpověď..Ondřej

>> Admin 31.8.2012
>> Dobrý den, obecně tipuji že bude třeba data spíše vykopírovat a nepodaří se dát samotný disk do původního stavu, ale za pokus nejspíše nic nedáte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDOndřej 2012-08-31 20:36
Děkuji za reakci....pokusím se udělat maximum.....vyhradil jsem si na to tento víkend a tak uvidím......jestli se mi to nepodaří,tak mě asi odvezou.....měl jsem tam kultovní filmy a hlavně fotky a 800 GB muziky,kterou budu shánět další 3 roky......jj...pravidlo číslo 1...zálohovat,záloh ovat....... díky a fajn víkend...Ondřej
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDTomas 2012-08-31 15:49
Zdravim,mam tez problem. Mam prenosny WD 1TB Passport 2,5" USB a z niceho nic mi nesli stahovat fotky. Zkousel jsem par programu a ty mi rekli ze mam vadne sektrory,nasled oval HDD Recovery a za pulkou procesu to napsalo chybu a od te doby mi disk nejde pustit. Je videt ve spravci zarizeni,dle u hodin ho muzu odebrat jako zarizeni ale to je vse. Zkousel jsem Vas testDisk a ten ho taky nevidi. Priradit pismeno jsem samozrejme zkousel,ale to neni kam priradit,HDD neni videt. Disk mi stale jen blika o obcas sviti trvale??? Ale to je vse. Program R-Studio ho vidi ale nemuzu s nim nic delat. Predem dekuji za radu Tomas

>> Admin 21.8.2012
>> Dobrý den, pokud se disk chová popisovaným způsobem obávám se že s ním v domácích podmínkách nedokážete mnoho udělat. Tipoval bych na problém v elektronice disku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDHonza - vůl 2012-09-17 07:10
Ahoj všem. Mám dost velký problém.. Chtěl jsem si nainstalovat Ubuntu a při instalaci jsem špatně zvolil oddíl. Mám notebook a v něm 640Gb disk, který byl rozdělený na C:\ a D:\.. Při instalaci Ubuntu jsem zvolil D:\ a tam vytvořil oddíl 445Gb, protože jsem si myslel, že Ubuntu se nainstaluje na zbylých 15Gb, které jsou pro disk D:\ vyhrazeny... Ale opak byl bohužel pravdou... takže teď ve windows vidím jen disk C:\, který má 160Gb a zbytek vůbec nevidím... Bohužel mám na tom "zbytku" všechny data.. práce do školy (výkresy v AutoCADu a podobné drahocenosti)..bez kterých ani nenapíšu bakalářku =(( ...prosím pomozte mi... co mám udělat, abych změny vrátil zpět? Mnohokrát děkuji za každou cennou radu!

>>Admin 17.9.2012
>>Dobrý den, do původního stavu disk již nevrátíte, nebo ej to velmi nepravděpodobné . Zkuste disk proscanovat například R-studiem, get data back apod. a vytáhnout z něj alespoň nějaké soubory.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDpetr79 2012-09-28 17:58
dobry den mam problem s instal.win.delal sem instalaci vse probehne vporadku nez dojde k nacitani 4 bodu asi 3 se nainstaluji ale potom kdyz dojde k instalaci aktualizaci tak vyskoci okno ze chybi bootmgr a ze mam retartovat pc ale to nepomaha tak nevim co stim dekuji zaradu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ztráta dat po pomalém formátování HDDVít 2012-10-07 05:57
Dobrý den,
obracím se na Vás ve velmi zoufalé situaci. Formátoval jsem svůj HDD a reinstaloval windows XP, bohužel jsem ztratil velice důležitá data (účetní). Bez nich jsem opravdu nahraný. Nejsem informatik ani nic podobného, čili má otázka zní: Je v silách nějakého experta tyto data obnovit a zachránit? Vím, že na to nestačím sám a potřebuji odbornou pomoc. Nicméně ani nevím, zda taková šance existuje. Děkuji za odpověď (může být i na přiložený mail).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDBajerkova 2012-10-30 10:33
Dobrý den,
nastal u mě problém kdy mě můj externí disk zklamal a jednoho dne prostě napsal zda jej chci naformátovat. Jenže boužel se mi jednou omylem povedlo ho naformátovat je možné z něj ty data ještě dostat??? Předem děkuji za odpověď klidně i na email :)

>>Admin 30.10.2012
>>Dobrý den, zkuste postupy uvedené v článku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # disk se nehlasi v biosuhlina 2012-11-06 20:09
na novy disk ktery ma nabeho..50 hod jsem nakopiroval data.tyden tam byly ,konrolovano 2x.po dalsim tydnu jsem to zas zapnula a disk se vubec nehlasi v biosu takze neni videt ani dal.
neupadl nijak neposkozen toci se a nic nechrasti , interni ST500DM002 zapojuji do nej kabely pouze pokud z nej nebo do nej neco davam.photo rec reconstuktor atd ho nevidi...
pomohla by desticka ze stejneho typu? pripadne co dal,,domaci podminky.
pripadne levna proverena firma.praha/plzen/C. budejovice

>>admin 07.11.2012
>>Dobrý den, nevím příliš na co se ptáte, vše máte popsané ve článku výše, včetně předpokládaných cen a kontaktů. V první řadě bych ale disk testoval v jiném PC nejlépe na jiném kabelu. Výměna logiky disku může pomoci, stejně jako nemusí. Přínos odpojování a zapojování interního disku pouze v případě, kdy na něj něco kopírujete je diskutabilní, každopádně na to disky nejsou stavěny a hrozí mechanická poškození konektorů, či odpálení logiky (stačí k tomu více síly, nebo vyvyklaný napajecí konektor).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # disk se nehlasi v biosu IIjhlina 2012-11-20 20:39
skusim to vysvetli znovu.

1. disk opojuji protoze na nem mam data jen ulozeny a pouzivam je jednou za tyden,a kdyz komp bezise vsemy 6 disky tak mam vetsti sanci ze o vse prijdu,vse zaviruju atd.....
vsecky penize/veci co mate taky nenosite porad sebou ??

za2 k vyzkouseni ze je disk v komatu :) jsem pouzil 3 jine kompy ,metrak kabelu a jinch soucastek a redukci a jinich programy a hracicek.

proste se nehlasi v biosu a proto dal ani neni videt .ale toci se a raminka pri startu kmitaji.

co snim?

>>Admin 24.11.2012
>>Dobrý den, já Vám nijak nevyčítám že disk odpojujete. Informaci jsem Vám sdělil proto, že důvody které jsem napsal platí a nebyl byste ani první ani poslední kdo právě proto disk odpálil. Jinak je mi opravdu celekm jedno co s diskem děláte, berte tu informaci čistě pragmaticky. Každopádně pokud jste zjistil, že chyba je skutečně v disku, a máte podezření, které může být opravdu správné, že ji způsobuje vadná logika, co tedy s tím? Dobrá tedy, ptáte se mě podruhé na to, co je obsahem článku. Je to tedy jednoduché. Buďto si kupte druhý stejný disk a vyměňte logiky s nějakou pravděpodbností , že problém vyřešíte, nebo disk svěřte někomu, kdo se zabývá recovery disků.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Výměna desky HDDMirek pirek 2016-02-12 05:40
Zdravím,
z informaci na různých fórech jsem se dověděl že po výměně desky je třeba přepájet původní čip na novou desku, jinak se k datům nedostanete.
Váš názor?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDDon 2012-11-17 13:26
Zdravim, nedávno mi zmizely data z HDD tak jsem použil R-Studio a pokusil se je podle návodu obnovit, vše šlo správně, data jsem oscenoval a obnovil na druhý, prázdný HDD. Když jsem jsem vše dodělal tak jsem se chtěl podívat na ty obnovený data, jenže na druhým HDD kde měly být obnovená data nic nebylo, jen, že je zaplněno 37GB. když se tam podívám přes TestDisk tak tam ty obnovený data vidím ale když ten HDD otevřu tak tam nic není. Nevíte někdo prosím co s tím a jak se mam dostat do těch neviditelných, obnovených dat na druhým HDD ?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Ručně stručněab 2012-11-19 20:49
Tak jsem vyzkoušel R-Studio i další programy na obnovu HDD (RecoverMyFiles , Fat-recovery, Easus recovery atd.). Měl jsem poruchu adresáře na USB externím disku. Přestože jsem ho odpojoval správně, došlo k chybě a nešlo přečíst asi 250GB dat. Místo nich bych na FAT32 disku adresář se souborem o velikosti přes 3GB.
Softy pro obnovu nic nezjistily a čekat, že se s tím něco vypořádá za 24 hodin se mi opravdu nechtělo. Naštěstí mě napadlo vrtat se v tom ručně.
Z adresy http://diskobol.kvalitne.cz/reseni012.html jsem si zjistil strukturu FAT32 a adresářů a pomocí nástroje winhex (či jeho free verze wxHexEditor z http://www.wxhexeditor.org/home.php) jsem zjistil, že všechny záznamy jsou v pořádku, jen z nějakého důvodu posunuty v adresáři o 64 bytů. Takže jsem to ručně zeditoval a posunul zpět a ejhle, celý adresář byl opět na světě. Krásně čitelný a použitelný.
Celková doba obnovy i s odbočkami ohledně studia struktury FAT a zkoušení programů byla asi 4 hodiny.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDTomas 2012-12-13 13:09
Dobrý den,
mohl by někdo pomoci má externí HDD samsung. CHodil pěkně asi půl roku ale jednoho dne prostě z něj nešli stáhnout žádná data. Vše na něm je vidět ale nic z toho nejde použít. Při pokusu o otevření z některých souborů mi to napíše že soubor je nekompletní nebo porušen. Tak jsem zkusil soubor smazat znovu nahrát a spustit a šloto ale po odpojení disku a jeho znovu zapojení se opakuje stejný problém jako předtím. Neporadí někdo co s tím nebo čím by to mohlo být?

>>Admin 13.12.12
>>Dobrý den, zkuste ho na jiném PC, pokud se bude chovat stejně, reklamujte, pokud bude OK, problém bude někde jinde.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDDeathCore 2012-12-20 11:00
Dobrý den,vlastním ntb Acer 5538G x86 na kterém byl původně od výrobce OEM OS Windows Vista,které jsem ovšem reinstaloval na windows 7ultimate někdy před 2 roky.Mezitím jsem několikrát reinstaloval w7(z důvodu rádoby zkoušení programů,které mi natáhly někdy do systému těžké viry a potom se mi třeba sekal pc apod.,nepomohl ani placený NIS)a jedenkrát jsem zde měl nainstalován i Ubuntu,ale neuměl jsem v tom,takže jsem se vrátil k windows.Můj problém tkví v tom,že jsem zde měl několik fotek a dokumentů .doc a .xls MOffice 2007 placená verze,a při jedné reinstalaci jsem si myslel,že mám zálohu,která ovšem nebyla a z disku C jsem rovnou odstranil složku windows.old,tím pádem jsem ztratil veškerý obsah,jelikož jsem si toho všimnul pozdě.myslel jsem,že už to nejde obnovit a tak jsem se smutně s tím smířil a zase někdy za půl roku reinstaloval.Reinstalace vždy proběhla jen na disku C 80GB disk D 500GB jsem snad jen 1x formátoval.Disk C vždy byl formátován jen při reinstalaci přímo v instalaci při nabídce.Zkoušel jsem vše možné od špičkových dle netu programů ,ale až nyní jsem narazil na toto téma a vyzkoušel jsem i testdisk a ohotorecovery a mohu říct,že mi to obnovilo některé části jen windows,fota,do kumenty nebyli z té doby nalezeny,jen to co jsem vymazal v poslední době a tak než něco začnu bych se chtěl zeptat zda je vůbec možné ještě najít tyto data(fotky a dokumenty z doby tak asi 2010.Děkuji za odpověď,jde mi nyní o to Rstudio/než ho zaplatím.

>>Admin 20.12.2012
>>Dobrý den, v tomto případě myslím je snaha o obnovu dat zbytečná. Obnovit kompletní soubory na disku se kterýms e 2 roky pracovalo nezvládne ani R-Studio.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDDeathCore 2012-12-20 17:43
:sad: velice děkuji za odpověď,ale zeptám se zpátky tedy rstudio obnoví data jak dlouho?díky a přeji příjemné svátky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDjan vlach 2012-12-31 09:06
Jak dostat data z ext HDD Samsung
ext hdd jsem mel pripojen k notebooku a za chodu mi spadl na zem (jen ten disk) Po dalsim propojeni s PC se disk vubec nepřipoji jen v něm tak cvaka :-( jde to nějak zachránit? díky

>>Admin 31.12.2012
>>Dobrý den, pokud v disku cvaká, ukazuje to pravděpodobně na problém s čtecí hlavou. Nemusí být nutně zlomená, může být problém jen v tom, že se již nedokáže správně pohybovat. V obou případech neni vhodné pokoušet se o obnovu dat doma, většinou to ani není technicky možné.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # ubuntuViktor 2013-01-03 13:58
Dobry den, mohl by jste mi prosim poradit jak postupovat v pripade kdy se mi podarilo na rozdeleny disk s win 8 nainstalovat ubuntu tak ze vysledkem je cista instalace ubuntu a prazdny nerozdeleny 1TB disk.. dekuji

>>Admin 04.01.2013
>>Dobrý den, myslím že to je velký problém zejména proto, že na disk jsou zapsané nová data. Zkuste disk zapojit do funkčního PC a projet nějakým nástrojem viz. RStudio, GetDataBack a uvidíte kolik toho dokáží z disku získat zpět, každopádně disk do původního stavu se Vám vrátit nepodaří.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMarek 2013-01-04 09:08
Super článek. Opravář PCs řekl že na záchranu dat z mého HDD pomůže jen laboratoř a že to bude drahé. Díky R-Studiu jsem si všechno udělal sám.
Ještě jednou děkuji za článek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # DekujuPiwrnec 2013-01-05 19:44
Podle navodu na teto strance jsem dneska obnovil hdd kde jsem omylem smazal svazek ale data jsem chtel zachranit. Tahle stranka me dneska zachranila a jsem vam neskutecne zavazan :)

>>Admin 06.01.13
>>Jj, od toho tu ty texty jsou. Děkujeme za pochvalu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # help me pleaselukas 2013-01-06 21:53
prosím oradu. mam notebook a nedavno jsem mel vir tak jsem se snazil preinstalovat ale vir tomu nadale branil. tudiz jsem rozebral klasicky externi sata usb hdd abych ziskal prechodku na kterou napojim muj hdd z notebooku a pripojenim do jineho notebooku jsem se dostal do slozek a vse jsem smazal. nyni potrebuji nekterým zpusobem na sata disk poskozeny obnovit klasicka data pro spusteni pocitace. klasickou instalaci to neprijima. prekopirovani windowsovych souboru to melo snahu ale nepodarilo se. jakakoliv pomoc mi bude napomocna.

>>Admin 07.01.13
>>Dobrý den, vir Vám nemůže bránit v reinstalaci operačního systému. Pokud chápu správně stačí Vám pouze nainstalovat nový operační systém, v tom případě předejte ntb nějakému známému který to zvládne, případně využijte návody kterých je interent plný, ale pokud jste vše smazal, budete potřebovat instalačku operačního systému.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Paráda.krokus 2013-01-15 15:08
Tak jsem dopadl jak sedlák u Chlumce, když jsem se pokoušel zašifrovat nějaké soubory. Díky tomu mi můj druhý disk druhý den hlásil, že je nutné ho zformátovat což byla blbost, když jsem na něm měl hodně dat. tak hurá na internet a hledat nějaké "chytré" články. Narazil jsem na tyto a díky jim, jsem svoje data zachránil programem R-Studio. Skutečně není nutné hned volat firmy. Jen mě překvapilo, že jsem na disku(HDD) našel data stará i více jak 5 let a to jsem disk od té doby několikrát formátoval jako hlavní(C) a později jako záložní. Takže skutečně platí, že jednou asi nestačí.:-) Díky za článek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDzdenac 2013-01-22 07:11
Dobry den
Vas navod me hodne pomohl ale pak jsem nasel jeste o trochu pbsahlejsi
http://forum.zive.cz/viewtopic.php?f=940&t=1132029
a tam jsem dokazal nejenom obnovit jednotlive soubory ale rovnou prepsat asi MBR a tim behem minuty jsem si zpristupnil cely disk

jen pro informaci mam sata 1,5 tb a v pruzkumniku ale ani ve spravci disku jsem ho nevidel,pritom v biosu byl videt

ted je jiz vse ok

dekuji za napovedu testdisk se moc osvedcil
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # Dokonala zaloha v NAS serveru - selhalaMarek 2013-02-23 11:11
Dobry den,
Prave jsem procetl Vasi stranku asi po ctvrte, abych si byl jist zda vse vykonam sprave, ac celkovou operaci nerad :( Pouzivam priblizne tri roky NAS server 320 se dvema HDD po 750Gb, vse jsem mel nastavene na RAID1, onen server bezi na nejakem systemu od Linuxu mam pocit, ze Mandrage taknejak.. Posledni doubou jsem si zacal vsimat par neprijemnych veci, ale to zde popisovat nebudu, jelikoz to neni k veci. Jednoho dne jsem zapl Pc a misto dvou disku ze severu vidim jen jeden co se tyce kapacity. Po rozkliknuti ten viditelny funguje normalne, ale ten druhy mi Win7 napise jako "neplata cesta, soubor nenalezen.." Jelikoz po Instalaci NASu musite utilitkou pridat jednotky do WIn, stejnym zpusobem jem je tedy "odpojil," abych je znovu nacetl a tim, jako by resetl stav co momentalne videli Win7. Protoze scan ve webovem prostredi Linuxu po pripojeni do NASu mi zobrazil oba disky OK vcetne vsech charakteristik, mimo jine u jednoho z disku mi to i naslo Rellocation Sector Count 4, asi shodou okolnosti tentyz disk co neragoval. Ale vratim se zpet.. od te doby nemam se serverem spojeni, jednotky sice nactu treba celou abecedu, ale do zadne neni pristup ani k jejich skutecne kapacite. Proto jsem se rozhodl cely NAS preinstalovat pripadne resetovat. To bohuzel obnasi jednu velmi neprijemnou vec... a to format HDD, takze, kdyz zmenite system....... Proto jsem v NASu nechal ten "spatny disk" a disk, ktery fungoval do meho odpojeni jednotky, jsem dal stranou. Ted jiz vidim NAS i s formatovanym diskem, ale i kdyz onen vyndany disk (ten dobry) vlozim zpatky, NAS ho nevidi, pritom ma stale svuj typ oddilu - EXT3. Diky Vasi strance se ted snazim R Studiem nalezt data a prozatime je zkopirovat zpatky do NASu, ale coz je ma otazka : Pokud disk, ktery drive pracoval, a ke kteremu se NAS jiz nehlasi, muze mit stale obnovitelne data ?? Otazku si pak davam, zda je NAS opravdu spolehlivy :( nebo priste delat zalohu zaloh.
Dekuji za Vasi odpoved
S pozdravem
Marek

>>Admin 24.2.13
>>Dobrý den, ano, disk bude mít obnovitelná data v tom bych problém neviděl, R-studio umí s ext3 pracovat, tedy pokud na tom disku něco bude, tak to najde. S NAS obecně nemám příliš zkušeností, jeho spolehlivost je asi taková, jako je spolehlivost disků které jsou v NASce. Píšete že tam máte mirror raid, pak tedy pokud umřel jeden disk, druhý by měl být OK a z toho co popisujete bych spíše tipnul že je chyba v elektronice NASky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Dokonala zaloha v NAS serveru - selhala 2Marek 2013-02-24 12:53
Tak jeste jednou chci podekovat za navod k postupu zachrany dat. R-Studio mi nyni prekopirovava soubory, ktere po 11h scanu nalezl na HDD zpet do serveru. Co jsem vypozoroval, tak R-Studio ma problemy s diakritikou, ale to proste opravim, jen me trochu zarazilo cislo udavajici pocet slozek a souboru, neznam presny pocet to opravdu ne, ale i podle velikosti vyuziti HDD mi asi bude chybet kolem 30 - 50Gb, otazkou je ted co to bude.
Disk je ve vybornem stavu, proto jsem cekal 99,8% navratnost dat, ale neda se nic delat. Tudiz tuto moji eskapadu bych rad uzavrel, s jeste jednou diky za Vasi stranku.
Jediny dotaz, ktery mne jeste napada je.. zda-li existuje nejaky postup nebo utilitka, ktera vam vypise celkovou strukturu HDD (Adresare - podAdresare - soubory atd) ??
Dekuji za odpoved
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Dokonala zaloha v NAS serveru - selhala 2ab 2013-02-24 16:47
winhex nebo whexeditor vypise primo data na disku, pak je potreba znat strukturu dat, jinak adresarovou strukturu vypise kterykoliv diskovy manager.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDVenca 2013-02-26 20:00
Poděkování:
Chtěl bych tímto poděkovat autorovi za tento článek. Děkuji. Byl to pro mě skvělej návod jak postupovat po zjištění, že mi havaroval HDD. Ještě jednou děkuji.

Poznámka: V mém případě si Testdisk a Photorec ani neškrtnul. Zato R-Studio zaválelo přímo bravůrně. 100% úspěch

Hezký den a mnoho úspěchů při záchraně dat. V.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDany 2013-04-01 20:39
Dobrý den.
Ráda bych Vás požádala o radu. Zničehonic se mi při práci na externím disku verbatim 1T při zápisu dat disk zpomalil až zasekl. Při každém dalším pokusu o jednoduché připojení k jakémukoli compu se počítač zpomalí a trvá mu velmi dlouho než rozpozná disk, který se následně zobrazuje jen jako disková jednotka... disk si žádá o formátování. Zdařilo se mi přes ubuntu stáhnout data, která víceméně již někde jinde zálohovaná mám, ale šlo mi o záchranu dat z posledních 2 měsíců, ke kterým nemám jinou zálohu a která se přes ubuntu ani nezobrazila (vyjma těch asi 5, které jsem vědomě z disku smazala). Dále jsem zkoušela přes Win několik možných programů a nic. Photorec celý disk prolezl a také nic nenašel. Poradíte mi prosím, jestli tedy nejprve zkoušet R-Studio a nebo nejprve zkusit přeformátovat a následně znovu Photorec a pak R-Studio? Předem mnohokrát děkuji za jakoukoli radu.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMarek 2013-04-01 20:48
Zdravim,
Na Vasem miste, bych pouzil poslech jak Vam pracuje HDD, ale u Vas bych doporucil R-Studio, onen disk nejdrive projet scanem. Ale pokud toto nacitani disku trva a tim tedy zpomaluje Pc u vice jak jednoho.. Tak bych se obaval selhani elektroniky, tj. ta deska na HDD. Nicmene pockej co ti ukaze scan. Pokud ti jakoze asi ano, bude opet zapnuti disku trvat po pripojeni do Pc tak cekej, dokud se to neuglidni.. Pouzivanim aplikaci, notabene exploreru jako prohlizece, celou operaci zpomaluje, a u nekterych systemu jako Xp i dokaze vyvolat BD (Modra smrt).
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDany 2013-04-01 20:55
mnohokrát děkuji za tak rychlou odpověď! :) s diskem jsem hned jako první variantu byla u profiku, kde po mne chtěli 16t, že prý je to HW chyba na pořadačích(?) ... ale přes ubuntu fungoval pomaleji ale fungoval, tak jsem chvili doufala, že by snad... :) Disk nikdy nespadl, minimálně někam nošen, běží jako myška, občas jsem slyšela lehké klepnuní, ale nic pravidelného. Veškeré operace s ním provádím na starém Win XP , který je absolutně čistý a na kterém už vůbec nepracuji, takže by k přepisu dat teoreticky z ničeho dojít nemělo. ok, jdu tedy nejprve zkusit R-studio. Ještě jednou moc děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # získání dat z5Zavik 2013-04-07 21:01
Obnovil sem operační systém a teď se snažím dostat ty data zpátky, celý disk mi to předělalo na začátek. Nemá někdo radu co dělat v týhle situaci? děkuju předem
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: získání dat z5Marek 2013-04-07 21:13
Zdravim, Moc jsem Vam neporozumel...
Obnovil jste operacni system, na cem ?
Na onom disku, kde jste chtel zachranit data ? Nebo jste jej obnovil u zachrany a pote na nej zapsal Operacni disk ??
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Problem smazanych dat s HDClone 4.3Arnold 2013-05-10 22:08
Prosím o radu,
použil jsem kloovací program HDClone 4.3 a po prozkoumaní jestli je vse OK jsem zjistil že to vymazalo předešlá data na HDD. Můžete mi poradit jak je obnovím jestli to vubec jde a jak? diky byly tam moc duležite data
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDAlex 2013-06-01 13:52
Ahoj mám problém s HDD.
Ani jeden z výše uvedených programů mi prostě nepomohl...
Ať dělám co dělám harddisk se mi zobrazuje s pamětí 0 bitů (má to být 983Mb), tyto problémy nastaly hned po tom co jsem na tento HDD přehodil instalační soubor Windows.
takže bych vás rád poprosil o nějakou radu... co nejdříve, děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # THXMichael 2013-08-13 19:59
Tento návod mě zachranil tolik důležitých dat a tak moc pomohl, že nejde slovy vyjádřit jak moc děkuju.

Tento návod je skvělý úžasný a díky němu jsem ušetřil nemalé penize.

Ještě jednou moc autorovi děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRoman 12 2014-01-23 18:21
Smekám před autorem tohoto návodu.
Je naprosto perfektné zřetelný se všim všudy.Nemá chybu. DOPORUČUJI !!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Opet stejny problem, jen vysledeku nerozumimMarek - opet 2014-01-29 18:07
Zdravim,
Uz jsem zde jednou psal svuj hrich s NAS serverem... Nedavno jsem si poridil novy NAS.. v domeni, ze jiz jednou zavadeny disk v Linux systemu si bude rozumet i s timto systemem.. Chyba ! Po nazvem Kontrola disku mi probihalo formatovani a pretvareni na soucasny linux v NAS :(
Nicmene, pripojil jsem ho pres USB (onen HDD) a v R-Studiu spustil Scan (ten prvni - rychlejsi), po ca 9h scan skoncil a na vypsal mi RecognizedX - XX,
jenze nemuzu se zbavit prekvapeni toho, ze v predeslem problemu se mi zobrazily slozky a obcas diky diakritice i znaky v nazvech tak jak jsem je mel.. Nyni se mi jen zobrazi Slozky s nazvem napr. Avi mediacodec / wavplayer / imagescreen atd. . Kdyz je rozkliknu tak ma dva cizi znaky a cislo xxxx.jpeg, kdyz jej rozkliknu tak se objevi treba foto z dovolene... Nyni spoustim Scan znovu a tentokrat detailni.. Chci se proto zeptat, a radeji jeste jednou ze sebe udelam blbce.. To budu mit takhle cislovane rozdelene vsechny soubory co mi R-nalezne ?? Protoze jinak, nebudu aspon z pulky schopen nalezt spravny vyraz :( A druhy dotaz... jaky Recognizet mam vlastne obnovit, resp jak ten pravy poznbam ??? Predem dekuji za Vasi odpoved.. Vim, snazil jsem se tady par lidem take pomoct, jen bohuzel nyni i ja sam o tu pomoc zadam. Dekuji za odpoved.
Marek

>>Admin 30.1.14
>>Dobrý den, recognize stopu lze vyfiltrovat dle jeji velikost (r-studio udává začtek a konec stopy - ten by měl odpovidat oddilu jež chcete obnovovat) případně prolézt složky v daných stopách. K dotazu názvu složek a souborů nevím, uvidíte až dojede velký scan. Zkuste testdisc, ten obvykle nabídne adresářovou strukturu k vidění nesrovnatelně rychleji.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRadim 2014-01-30 21:12
Zdravím.
Teď si hraju s tím r-studiem a jako naprostý laik musím opravdu uznat že je to výbornej nástroj jelikož nic jiného než toto mě muj problém nevyřešilo. Vytahu teď data z jednoho hdd kde uplně zmizel zaváděcí MBR sektor a rozsypaly se i ostatní sektory, ty se rozhazely nejpíše i tím že se zkoušelo přeinstalovávat systém poté co po nefunkčním mbr setoru nešel načíst obsah disku, jenže každá instalace se vždy zasekla z duvodu nenalezení disku. takže r studio našlo nějaká data která jsou v (recognized6) tu položku si rozkliknu a objeví se nějaké složky co byly nejspíše na disku D, ale jsou tu i věci z C disku a systému WIN. Tato data jdou někdy dále rozklikávat dál, dole si muže člověk přepínat dále mezi REAL, EXTENSION,Creat ion TIME atd. mě stačí vybrat jen některé složky které nacházím v položce REAL, označím si nějakou složku a nahoře mužu už odkliknout Recover Marked, to mě dá na výběr kam chci složku překopírovat a dál jen odkliknu nastavené, u mě kopíruji data ze špatného disku E: (který sem mimochodem připojil do skříně mého počítače na kabel který sem odpojil od DVD mechaniky, jinam to nešlo) a data kopíruji teda na Master disk do C: a kopíruji právě trochu komplikovaněji protože na mém hdd mám jem asi 50G volného místa a disk který zachraňuji má asi 200G takže nemužu vzít celej disk a celej ho zachranovat, takže vybírám jen určité složky či soubory v JPG nebo AVI z fotáku a pod. a po částech si je přesouvám a rozhazuji do nových složek na C: abych je dále mohl třeba vypalovat na dvd a ze složky v C: zase odstranit a pokračovat v záchraně. To jen takovej stručnej laickej návod pro podobné amatery jako su já....
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMarek - opet 2014-01-30 22:11
Dekuju moc za radu. Bohuzel ani po deep scanu se muj problem nevyresil :( Kdyz to reknu strucne.... Jestlize mate v Pc 1000x druhu souboru (txt, bmp, jpeg, avi, atd atd) tak mi program nalezne 1000x slozek, ktera kazda ma jeden druh souboru. Kazdy ten soubor v adresarich je pojmenovan 5 - 6x mistnim cislem. Nazvy a zarazeni proste totalne zmizelo, sice teda asi neco zachranim, ale prejmenovavat 180k souboru je trochu nad me psychicke moznosti.. treba ted uz skoro 2h zachranuju nejakou slozku, kde jsou jen soubory ********.ha samozrejme i zde misto nazvu jsou jen 7mi mistna cisla :(

>>admin 1.2.14
>>Ono to tak není. R-studio toto standardně nedělá, zřejmě máte disk poškozen více, než jste očekával.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # dlouho.. dlouho...No prostě na nic 2014-02-07 22:29
Dobrý návod!
jen mě ta obnova bude trvat 6 dní
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: dlouho.. dlouho...No prostě na nic 2014-02-07 22:45
Opravoval jsem jiné soubory LOL obnovuje krása!!!

HDD mě během okamžiku "odešel" takže Win 7 najednou přemýšlel při startu, pak jsem tedy zjistil, že jeden z disku je v háji, ale tento návod mě zachránil moje fotky, videa z cest a hudbu! Děkuji
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
+1 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMarlonka 2014-02-23 10:05
Program R-studio mi vždycky vyhodí jen složky, ale žádný soubory. Nevíte někdo co s tím?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDšárka 2014-03-05 04:59
Po připojení externího disku mi vyskočí tabulka "Struktura disku je porušena a není čitelná" co mám dělat? Mám tam všechny fotky a zálohu samozřejmě nemám. Je nějaká šance, že data ještě zachráním??

>>Admin: Veškeré infromace jež potřebujete jsou obsaženy v článku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDmaila 2014-04-09 18:18
dobrý den,

mohu poprosit, zda by mi některý pašák neporadil?
Mám ext. hadr 1TB, švihl jsem s ním o podlahu a nemohu jej spustit....:-)
Nechají se data ještě vytáhnout? Disc svítí, je i vidět jednotka, ale nedokáži se do něj dostat..
moc prosím o radu... Děkuji, M.


>> Admin
>> Dobrý den, pravděpdoobně nechají, je ale těžké určit jak velké poškození disk má. Pokud v tom disku nic nechrastí, nic nevrže a obecně nevydává zvuky které jste dříve enregistroval, zkuste jej po připojení proskenovat testdiskem, nebo r studiem, v opačném případě spíše už speciálku jež disk otevře
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDJana 2014-04-17 19:50
Dobrý večer, chtěla bych poprosit o radu. Poškodil se mi externí disk 500 GB (zaplněno 490 GB), zavírala jsem "na tvrdo" notebook a byly některé soubory z externího disku otevřené. Poté disk hlásil, že je prázdný. Odnesla jsem disk do firmy, která sdělila, že data zachrání a poté mi sdělili, že disk je 100 % zachráněn a že mám zaplatit 15 000 Kč. Když jsem měla částku při převzetí zaplatit, což mě na měsíce vyřídí, chtěla jsem soubory vidět. K mému údivu řada adresářů chybí,což je i průkazné tím, že adresáře byly číslované a na nové disku se zachráněnými daty nasleduje po adresáři 1, adresář 4. Firma tvrdí, že jsem musela adresáře smazat před poruchou a požadují zaplacení celé částky. Problém je i v tom, že adresáře, které jsem zálohované neměla, jsou právě mezi těmi, které nezachránili. Jak se bránit? Předem děkuji za radu.

>> Admin
>> Dobrý den, to je těžké říci. Nevím co konkrétního s diskem bylo a jak náročná byla záchrana dat, nicméně pokud došlo jen k softwarovému poškození, tomu by odpovídal to co popisujete, ale nemusí to tak být, je částka 15K Korun za obnovu doslova zlodějská. Osobně bych se řídil přímou cestou, tedy pokud tvrdí, že byl disk obnoven ze 100% očekával bych 100% dat, zda jste něco smazala dříve či nikoliv musíte vědět vy a pak se dle toho zachovat. Každopádně slušná firma Vám měla dát přibližnou cenu předem! Dále pokud na disku nejsou data která potřebujete nemá smysl platit a můžete jim disk nechat kdyzž tvrdí, že jej obnovili. Nakonec si neodpustim poznámku, že máte-li na disku data, jež Vám stojí za 15000 korun, měla jste dělat zálohu. Nechte si od nich vypsat co přesně s diskem bylo, co s nim dělali, a sdělte jim která konkrétní data chcete (názvy souborů atp...) poté se rozhodněte jak s tím naložíte, 15K je půlka mého auta, nebo průměrná pistole, to bych zvažte jakou hodnotu má částka pro vás a jakou hosnotu mají data na disku.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDJan 2014-04-24 17:36
1/ Moc děkuju adminovi za popis R-studia a všechny cenné rady, přesně to jsem potřeboval a sháněl!!! R-studio už běží a ještě cca dva dny poběží (HDD 2TB), ale nachází to, co jiné programy nenašly ani omylem! Ještě jednou díky, i za radu s ukládáním průběhu scanu a i všechny další!

2/Pro info ostatním, třeba to někomu pomůže: Při výpadku proudu mi odešel systémový SSD, zbyly ale dva HDD, jeden z nich málo používaný, na ten jsem chtěl nainstalovat OS. Při instalaci jsem ale omylem klepl na odstranit oddíl z druhého disku, 2TB, a malér byl hotový, vše hlásilo unalocated disk a bylo vymalováno!

Všem přeji hodně zdaru při obnovování dat!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRoman27S 2014-05-20 22:12
Dobrý den,
chci se zeptat, zda jdou ješte obnovit fotky z obnovy HDD pomocí easeUS data recovery? Fotky mi to obnovilo (zpoškozeného NTFS - v RAW), ale jsou nečitelné bohužel..nevím co s tím a mám strach, že je to kaput...
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMaila 2014-05-28 06:32
ahoj Pašáku....
Díky moc za rady. moc mi pomohly, škoda jen, že jsem nezachránil ext. HDD, s kterým jsem švihl o zem....:-)
Data se již stahují na nový disc...
Díky ještě jednou...
Ať se daří..
Milan
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDveronika 2016-01-12 23:11
Muzu se zeptat jak jsi rozchodil ten "podlahovy" disk? Mam totiz stejný problém a nevim jak to řešit,bracha uz s tim chtěl hodit di popelnice,ze to už nepůjde nic s tím delat. Diky
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # HDD SEAGATEAlex 2014-09-14 15:02
Ahoj, chtěl bych moc poprosit o pomoc,, stáhl jsem program testdisk a vše jede do bodu 4. jak dám AMALYSE tak mi to hodí partition read error.
Když pak zadám dole pod tím vyhledat disk opět ho to najde ale ukáže oběm / použitá data a pak zase Analyse cylinder, nějaké číslo a dole pod tím Read error 1/232/40 a v závorce Ibaz 30720 Ani nemám tuchu co to je.. Další už jen bod nabídky STOP a nic víc
Mám na disku nabídky pro hotely, fotky ze safari a z výletů, různé dokumenty a mraky filmů.. dá se s tím něco?? Třeba se propojit na netu přes Team Viewer, že by jsi se na to podíval?? Bydlím v Keni, takže je to složité.. :-D Děkuji moc Aleš
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDNela 2014-11-10 13:22
Ahoj, je možné nějakým způsobem obnovit původní data po (bohužel) úspěšném zformátování disku a reinstalaci systému (Win XP)? Jde především o nezálohovaná data z účetnictví a fotky z dovolené. Díky, Nela
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDnobody 2015-05-03 10:20
Měl jsem externí HDD A-Data 500Gb a při připojení k PC vyskočila hláška, že disk je nutné naformátovat.
Problém byl, že jsem potřeboval zachránit všechny data a ne jen malinké soubůrky. Po velmi pracném hledání jsem našel na netu "plnou verzi" R-Studia a můžu říct, že záchrana proběhla na výbornou a to navíc velmi rychle.
Nepovím kde jsem ho našel, ale dejte si tu práci jako já a jsem si jist, že nebudete litovat a navíc ušetříte:)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDflorida 2015-05-03 21:09
nobody...beru to od tebe jako navod na to r studio-najit mi to trvalo pet minut...takze diky-- full verze 7.2
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDlostik 2015-06-23 12:59
Dobrý den,
přestal mi fungovat externí disk (1TB USB3.0), po připojení v něm cvaká a vůbec se nenačte, mám podezření že jsou poškozené čtecí hlavy.
Je nějaká možnost záchrany dat v domácích podmínkách, popř měl by šanci nějaký ajťák bez specializovanéh o vybavení? Data na něm jsou pro mě sice relativně cenná(fotografi e, zálohy, ..) ale rozhodně nemají cenu několika tisíc :/
předem děkuji za rady

>>Admin 28.6.15
>>Pokud jen cvaká, značí to buďto vadu elektroniky - to by mohla výřešit výměna za stejnou, ale spíše čtecích hlav, motůrku, to doma nepřoešíte.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRomsEvil 2015-08-13 10:09
Dobrý den, můj problém je takový, že disk zničeho nic přestal být viditelný.Když ho připojím přes USB, tak je viditelný pouze ve správci disků, avšak píše to: Disk musíte inicializovat. Když zvolím MBR a potvrdím OK tak mi vyskočí chybová hláška chyba dat (cyklická redundantní kontrola).
Vyzkoušel jsem spoustu programů na obnovu Partition a dat ovšem pokaždé to skončilo chybou.HDD byl v PC jako záložní disk, nakterém jsme měly všechny fotky od narození našich dětí až do dnešní doby což je cca 7 let, chápete jak moc jsou pro mne tato data důležitá, myslíte , že půjdou zachránit?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Otevření obnovených souborůMatěj 2015-09-04 22:02
Soubory jsem si obnovil v R-studiu. Mají stejnou velikost jako před obnovením, bohužel ale nejdou otevřít (jako word, excel, pdf, a další soubory ve speciálních programech). Obnovily se mi taky jednoduché TXT soubory s daty s nějakých měření - ty v notepadu otevřu a data krásně vidím.

Nějaké rěšení?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Disk se nenačteJiří Gadula 2015-09-12 16:35
Dobrý den, stalo se mi že mi disk upadnul na zem když jsem ho měl připojený přes usb. Po té normálně fungoval ale po tom co jsem ho měl zpět v notebooku tak mi to ukazovalo opravit windows který na něm byl, tak jsem dal opravu, ale po nějaké té hodině se zasekl tak jsem notebook natvrdo vypl a potom, když jsem ho zapnul už mi psal že není disk a po připojení na usb k jinému pc taky ne. Nevíte co udělal aby se zobrazil ? Měl jsem na něm dost dat :)
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRadim Mohyla 2015-09-28 11:16
Ahoj mam dotaz. Na mem externim hdd se od vcerejska misto nekolika slozek zobrazuji soubory se stejnym nazvem jako puvodni avsak bez pripony o velikosti 0, ktere nelze otevrit. Je naka moznost jak to z domu vyresit nebo musim vyhledat servis?
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMíra 2015-10-20 14:38
Dík, za návod a rady. Zachránili mi spoustu věcí.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDEliška 2015-10-26 10:50
Ahoj mám problém s HDD .. dnes mi z ničehonic nechce načíst v notebooku, kontrolka svítí, v notasu to klikne ale v hdd to párkrát zapípa a nic.. Zkoušela jsem ho zapojit do televize přes adapter usb jak si normálně takhle pouštíme filmy a taky nic.. píše mi to že chyba v usb.. nevíte co to muže být? Nemužu ztratit data.. mám tam duležité věci.. Děkuji moc za radu.

>> Dobrý den, zřejmě vám disk odešel. Důležitá data je třeba zálohovat
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # externi disk nečitelnýJaroslav 2015-12-27 11:31
Dobr den mam ext. hdd wd 500g notebook disk po dlouhé dobe detekuje ale nelze na něj přistoupit. Da se s tim něco dělat, mam tam důležité zálohy. Předem dekuji za radu
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # qRadek 2016-01-02 20:49
R-studio moc pomohlo!Dostal se mi do ruky externí disk,který měl poškozený systém souborů.Při připojení se nainstaloval,al e v PC nebyl vidět.Dal jsem dle návodu sken a obnovil jsem data na jiný disk.Pak jsem přes Acronis disk director vytvořil nově oddíly a disk je opět plně funkční!Vzniklo to zřejmě tak,že ho majitel natvrdo odpojil při zápisu .Takže díky moc za návod!!!
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMarek 2016-01-24 12:59
Ahoj,

Snažím se zachránit data z HDD od starého notebooku. Disk má ještě rozhraní PATA a kapacitou 56 GB. Údajně se tam při instalaci nového OS na notebook něco pokazilo a při vyndání do nějaké redukce a připojení k jinému počítač to nabízelo ve Windows jenom inicializaci.

Já použil externí šuplík AKASA (je to combo s PATA i SATA konektorem) a přes USB kabel připojil k Windows 10. Správa disků už nyní opravdu dává jenom možnost inicializace.

Tak jsem na něj nejdřív pustil TestDisk, ale ten nic neuměl. R-Studio je zatím na nějakých 2 procentech a u všech sektorů píše zatím toto:

Read disk NBN-FAVA .266606 & & & & F56A at position 1722879488 failed after 1 attempts. Žádost nebylo možno provést z důvodu chyby zařízení I/O (1117)

Má nějakou cenu, ho nechat doběhnout celý, když na to plánuje na to nějakých 5 dní?

Inicializace asi ničemu nepomůže, jen to bude další zápis do MBR, nebo ano?

Díky

Marek
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # Smazaný oddíl 8 MBMirek pirek 2016-02-12 05:59
Zdravím,
prosím o pomoc, jak obnovit oddíl na disku bez systému, mám tam jen data, filmy. Možná že jsem vymazal všechny složky se systémem, už si nepamatuji, ale disk měl dva oddíly, jeden těch 8 MB a druhý zbytek, asi 300 GB, má velikost 320 GB celkem.
Jde mi o to že jsem omylem odstranil ten malý oddíl(nepřiřaze ný) a nyní tento počítač disk nevidí.
Pouze ve spravovat oddíl je disk vidět ale data vidět nejsou. Odstranění 8 MB oddílu jsem provedl pomocí instalačky win XP. Teprve potom při rolování v nabídce jsem s hrůzou zjistil že jsem smazal ten malý oddíl na jiném disku než jsem chtěl. Poradíte který program umí obnovit onen oddíl?
Nebo je lépe obnovit data na další disk pomocí některého programu? Nerad bych při obnově oddílu něco přepsal a přišel o filmy. Děkuji, Mirek pirek.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDJiří Hanák 2016-02-13 21:02
Zdravím,
mám externí disk 3TB WD MyBook 1130. Během používání s ním nebyl žádný problém, kapacita odpovídala. Po naformátování má disk jen 2TB. Přes správu disků ve Win7 ani v Ubuntu 14.04 nevidím žádné další nepřidělené místo.

Byl bych rád za jakoukoli pomoc. Předem děkuji.

Jirka
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMirek pirek 2016-02-13 21:24
Tak už jsem to vyřešil pomocí nástroje Acronis Disk Director 11 Home. Stáhnul jsem ho z uložto ale byl v ruštině, avšak s key. Tak jsem stáhl zkušební verzi ze stahuj.cz a dal do něj ten key a super. Potom stačilo zadat po vybrání smazaného oddílu příkaz recovery expert a ten mi obnovil těch 8 MB a mám zase k disku přístup.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDVálec 2016-03-03 17:34
Zdravím
Mám externí disk 2TB. Mám ho plný. Problém je v tom, že ať vymažu jakýkoliv počet dat ukazuje mi to stále že je plný a nic mi tam nejde nahrát z důvodu nedostatku místa. Přitom už by tam mělo být místa aspoň 50 GB. Zkoušel jsem data přetáhnout na jiný disk a formátovat - nic. Připojení k jinému počítači - nic.

Válec
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMirek 2016-03-03 17:48
Čau, data zazálohuj a sisk otevři pomocí nástroje hirentboot nebo podobný diskový nástroj. Zkoušej naformátovat z tohoto nástroje, nebo Acronis backup, těch nástrojů je mnoho a v některém to naformátovat půjde, pokud to není vadný disk. Osobně bych vyzkoušel nejprve instalačku Windows a odstranil oddíly a potom by to mělo jít formátovat.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDVálec 2016-03-03 19:41
No já zapoměl asi napsat, že naformátovat to šlo. normálně to smázlo celý a ukázalo prázdný disk, ale jakmile jsem tam zase něco nahral a zkusil to smazat tak mi to ty smazaný data neodečetlo
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: RE: RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDMirek 2016-03-03 19:47
Tak zkus vyměnit káblík SATA, jednou se mi stalo že s HDD byly potíže s daty, jednou chyběly, jindy se nedaly zkopčit kvůli redundatní kontrole. Nakonec to bylo extra úzkým káblíkem, normálně je o půl mm silnější. Po výměně bylo vše ok.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # M.2 SSD karta -Libor Tonar 2016-08-11 09:30
Ahoj mám zde trošku specifický problém

Přestal mi fungovat carbon X1 ve kterém je M.2 ssd karta, objednal jsem redukci abych ji pripojil k pc a data pretahl nez poslu notas na reklamaci.
po pripojeni oddil C funguje naprosto v poradku, ale oddil D kde jsem mel sifrovani bitlockerem píše toto: požadovanou operaci nelze dokončit, protože došlo ke katastrofální chybě media nebo k poruseni struktury dat na disku.

Jsem v koncich nevim co s tim kdyz zkusim testdisk tak mi to nenajde vubec zadny disk na te druhe orazovce
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: M.2 SSD karta -Mirek 2016-08-11 10:08
Čau, vyzkoušej i jiný program, Recuva, Get data back... Další krok při neůspěchu bych volil vytáhnout disk a dát ho do nějakého stolního PC - silnější stroj nejlépe a disk bych dal na kšandu USB 2.0 to IDE SATA Cable- čili redukci, dokovací stanici. Pokud se nenajde nic, je to chyba hardware a jedině spec. firma. Na začátek bych zvolil program Hard disk sentinel na prozkoumání zdraví disku, to napoví, jestli není po něm.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: RE: M.2 SSD karta -Libor Tonar 2016-08-11 10:40
Ahoj programky vyzkouším

Disk mám nyní připojen k jinému noťasu do portu USB.

Disk je zasunut v redukci (Gembird M.2 to SATA) a tato redukce je připojena k noťasu pomocí redukce Gembird (IDE/SATA to USB)

vidím oba disky C i D, C normálně otevřu a disk procházím zcela standardně (vše tam je)

bohužel D pouze vidím ale je šifrovaný takže do něj nevlezu, když se jej snažím odheslovat píše to výše zmíněnou hlášku
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
 
0 # RE: Jak obnovit data v případě havárie HDDRoms 2016-10-18 20:17
Dobrý den, vytáhl jsem přes R-Studio z poškozeného disku složky s fotkama, ale tyto nejdou zobrazit přitom ukazují skutečnou velikost i název ovšem nejdou otevřít v žádném prohlížeči obrázků. Můžete mi poradit co je špatně?
Ještě stojí za zmínku, že v programu Get data back jsem fotkytaké vytáhl a jdou i zobrazit, ale je v tom šílený chaos.
Odpovědět | Odpovědět citací | Citovat
 
    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    WWF  BOINC     Planetary Annihilation
Copyright ©2008-2016 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme, template conversion by Yeah(c)
i-skladka run an Open Source CMS system Joomla! | Site map: Site map | Compatible with:
FirefoxIE7, 8SafariOperaGoogle Chrome
[CNW:Counter]