Jak na deaktivaci USB flash (Win 2k, server, XP, 7)

   Jak deaktivovat USB flash, resp. všechna "mas storage device" je funkce která se může občas hodit. Zásadní výhodou oproti klasické deaktivaci USB portů, např. v biosu, je v tom, že počítač je chráněn proti vstupům z přenosných disků a flash, ale stále je možné připojit k němu jiná zařízení, příkladem USB klávesnice, myši, wifi moduly apod.

 

 

   Postup je velmi jednoduchý a prostý, pokud člověk ví kam sáhnout. Nejsou třeba žádné externí programy, celé nastavení lze provést přepsáním hodnoty klíče registru.

 

   Spusťte editor registru (tlačítko START a do pole hledání, případně kliknout na "spustit" pro starší verze OS) napište "regedit" a potvrďte entrem. Samozřejmě bez uvozovek. V editoru registru rozklikněte položku "HKEY_LOCAL_MACHINE/SYSTEM/CurrentControlSet/Services" a zde klikněte na položku "USBSTOR". V pravé části okna 2x klikněte na klíč "Start" a změňte jeho hodnotu z defaultní 3 (povoleno), na 4 (zakázáno).

usbstor

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome