Jak dohledat datum instalace OS (XP, 7)

   Datum instalace operačního systému. Ve své podstatě prostý, avšak ne nedůležitý údaj. Může být nápomocný při rozhodování, zda reinstalovat OS, nebo nikoliv, případně poskytuje vodítko při řešení softwarové nestability systému. Zjistit datum instalace je celkem snadné viz. níže.

 

   Datum instalace Win XP

  • Spusťte Editor registru (START/Spustit/ do pole "otevřít" napište regedit a klikněte na OK)
  • Rozbalte klíč HKEY_LOCAL_MACHINE / SOFTWARE / MICROSOFT / WBEM / CIMOM a zde dohledejte položku SetupDate

 

   Datum instalace pro Win 7

   Pro Win 7 je postup jednodušší, a na jednom místě poskytuje mnohem více ceněných informací, jako například nainstalované záplaty, čas běhu, název OS, informace základní desky a mnoho dalšího.

  • Spusťte příkazový řádek (START/Všechny programy/příslušenství/příkazový řádek) a napište příkaz "systeminfo" bez uvozovek.

 

   Datum instalace umí vypsat další nástroje, nejčastěji diagnostické (Everest, Sandra apod.). Logicky, výše zmíněné způsoby jsou ale výhodnější. Můžete je použít na jakémkoliv PC bez nutnosti instalace dalšího programu a to ihned. V případě příkazu systeminfo si můžete udělat velmi slušnou představu o tom, jakým způsobem je o počítač postaráno, a v jaké obecné konfiguraci se nachází.

 

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome