Nelze spustit správce úloh (Archiv)

   !! článek archivu 01/11. Může být omezena vypovídající hodnota !! Správce tohoto systému zakázal Správce úloh. Problém způsobený nejčastěji dvěma možnostmi. Prvně jde o zásah administrátora počítače/sítě, který zakáže spouštění správce úloh uživatelům, jako ochranu před poškozením provozuschopnosti a stability počítače. Jako druhá možnost se jeví cílený zásah nějakého spywaru, nebo viru. Zde se jedná o formu pasivního ztížení odstranění onoho nepříjemného software.

 

   Obecné řešení problému

   Pokud problém způsobuje spyware, zbavte se ho. Samotné povolení spuštění správce úloh pomocí kláves ctrl+alt+del, není nijak zvlášť složité. Nejjednodušší je použít editor zásad skupin. Bohužel tato utilita se nachází ve verzích Win XP Pro, dále pak ve Win 7. XP home ji defaultně neobsahují, stejně tak Visty. Nicméně aplikaci je možné dodatečně doinstalovat například z tohoto odkazu, případně provést ruční úpravu registru (návod na úpravu registru záměrně neuvádím, protože nemohu potvrdit její funkčnost, avšak způsoby změny registru se nacházejí různě po webu po zadání hledaného výrazu problémové hlášky "Správce tohoto systému zakázal Správce úloh").

   Spusťte editor zásad skupin (Start/spustit a napište gpedit.msc, či Start a do pole hledání napište gpedit.msc) a jděte do "Konfigurace uživatele/Šablony pro správu/Systém/Možnosti klávesové zkratky Ctrl+Alt+Del". Zde dvakrát klikněte na položku "Odebrat správce úloh" a změňte hodnotu na "Není nakonfigurováno".

  gpedittaskmgrs

 

inf39   Tento problém způsobuje nejčastěji Spyware, chraňte si počítač, dbejte na prevenci.  

 

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome