Jak řešit problém Verifying DMI Pool Data (Archiv)

   !! článek archivu 09/10. Může být omezena vypovídající hodnota !! K problému kdy počítač po spuštění skončí s hláškou "Verifying DMI Pool Data" a dále nepracuje, dochází nejčastěji podobně jako v případě problému "NTLDR nenalezen" (jehož řešení jsem nedávno popisoval zde) když se vyskytne nějaký problém se zaváděcím souborem. Tentokráte ale ani tak nejde o poškozený, či nějak "blbě" upravený zaváděcí soubor, ale spíše úplně chybějící soubor, případně se k zaváděcímu souboru počítač z nějakého důvodu nedokáže dostat (vadný HDD či řadič, chybně nastavené adresování disku, problém s pořadím bootování atp...). Obecný postup řešení tohoto problému zkuste následující:

 

   1. Máte-li nastavené priority bootování tak, že před pevným diskem necháváte bootovat z Floppy mechaniky, či USB, DVD apod., zkontrolujte nenachází-li se v těchto zařízeních, cdčko, disketa atp. Dejte je pryč a restartujte PC. Případně, změňte priority bootování v BIOSu počítače tak, aby jako první zařízení při bootu, byl nastaven HDD viz. článek zde.

   2. Opravte zaváděcí soubor, tedy řešte problém stejně, jako je to popsáno v tomto článku zde. poznámka: zaváděcí soubor se sám od sebe neztratí, tedy rozmyslete, zda-li jste nepromazávali skryté soubory apod. Pokud by měl být zaváděcí soubor pouze poškozen, či chybně nastaven, počítač by skončil spíše s hláškou "NTLDR nenalezen", hlášku "Verifying DMI Pool Data" totiž PC vyhodí až v případě, kdy se k souboru vůbec nemůže dostat, viz. úvod.

   3. V případě že máte v PC disk z jiného počítače, či se jedná o disk klonovaný, nebo jste měnili základní desku, či došlo k nějakým změnám v nastavení BIOSu (restart BIOSu apod.) a po té PC přestalo s touto hláškou nabíhat, může se jednat o chybu adresování pevného disku. Tedy adresování které používá pevný disk je odlišné od adresování kterým na disk přistupuje počítač.

   Položku změny adresování v BIOSu naleznete pod různými sekcemi. Některé BIOSy mají tyto položky přímo u konkrétního disku, kde je možné je následně změnit CHS, LBA, LARGE a AUTO, jiné mohou mít osekanější volby. Nastavení hledejte u konkrétních pevných disků, či v sekci pevných disků. Skrývá se také pod názvem "Acces mode". V některých BIOSech je nutné ještě zvlášť změnit položku Acces mode z AUTO na MANUAL, abyste mohli provádět změny. Po změně adresování zkuste nabootovat, pokud nepůjde změňte na další mód. V případě, že žádná z voleb nepomůže, nastavte zpět auto, abyste si tento problém nechtěně nevytvořili znovu v případě pozdější výměny HDD.

   Související:

  • CHS (Cylinder Head Sector) - velmi starý způsob definování. Původně vytvořen pro disky do velikosti 100MB, později upraven. Maximální dosažitelná kapacita za použití této metody je 8GB 
  • LBA (Logical Block Address) - také starý způsob definování velikosti. Zvládá kapacity někam do 137GB +-
  • LARGE (48bit LBA) - Nejnovější způsob, dostává se ke zvládnutí kapacity až 144PB
  • AUTO počítač automaticky zvolí přístupový mód.

   Je tedy patrné, že u moderních počítačových systémů, připadají v úvahu pro eventuelní změny módy LBA a LARGE.

   4. Může se jednat o vadný pevný disk, či řadič. Případně chybně zapojený disk, nebo nedocvaknutá kabeláž pevného disku.

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome