Chybí záložka "plocha" ve vlastnostech (Archiv)

   !! článek archivu 02/10. Může být omezena vypovídající hodnota !! Nádherný problém, zmizela-li Vám záložka "Plocha" a nelze tedy měnit pozadí apod. případně, záložku "Plocha" v nastavení máte, ale nelze změnit obrázek pozadí - možnosti na zmněu jsou zašedlé. Problém je způsoben některými druhy Spywaru, nebo virů, kteří takto zněpříjemňují uživateli práci. Nejčastěji se vyskytuje na PC jež mají grafickou kartu s čipem nVidida a instalovaným nVidia Active Desktop - právě s ním totiž některé nežádoucí programy manipulují.

 

Nádherný problém, zmizela-li Vám záložka "Plocha" a nelze tedy měnit pozadí apod. případně, záložku "Plocha" v nastavení máte, ale nelze změnit obrázek pozadí - možnosti na zmněu jsou zašedlé. Problém je způsoben některými druhy Spywaru, nebo virů, kteří takto zněpříjemňují uživateli práci. Nejčastěji se vyskytuje na PC jež mají grafickou kartu s čipem nVidida a instalovaným nVidia Active Desktop - právě s ním totiž některé nežádoucí programy manipulují.


   Obecné řešení

   Projeďte systém nějakým antivirem a antispyware programem a odstraňte nalezené problémy. Následně vstupte do registrů počítače (Start/Spustit/do pole "Otevřít" napište "regedit" bez uvozovek a klikněte na OK)

   Jděte na pozici klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer a zde nastavte hodnotu "ClassicShell" na 0 (2x klikněte levým tlačítkem myši a změňte údaj hodnoty). Tímto vyřešíte záložku "Plocha".

 


   Pokud dále ještě nelze měnit obrázek pozadí, postupujte zhruba nějak následovně: HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\Explorer - "NoActiveDesktop" nastavte hodnotu na 1. Hodnotu "ForceActiveDesktopOn na 0."

   Na pozici klíče HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Policies\ budou kromě "Explorer" ještě další klíče. Jeden z klíčů se bude jmenovat pravděpodobně "ActiveDesktop", tento můžete vcelku celý vymazat (pro jistotu) a další klíč jehož název si nepamatuji a nemám momentálně k dispozici PC na kterém bych jej dohledal, ale nevadí, jistě si poradíte :) Půjdu tedy po paměti. V tomto klíči bude několik hodnot týkajících se dle názvu logicky změn v možnostech změny obrázků plochy. (Něco ve smyslu allow change theme, nebo change theme setting, nevim přesně, budu rád kdyř to někdo doplní do diskuze) a pozice u těchto změňte na opačné. Budou-li na 0, změňte na 1, budou-li na 1, změňte na 0.

 

inf39   Nejste-li si jisti, tím co děláte, můžete původní stav registru zálohovat a poté zkoušet změny.

   Můžete zkusit vytvořit nový uživatelský účet (obvykle je bez problémů) a dle stavu registrů na tomto účtu porovnat a upravit registry na  účtu "poškozeném".

   Tento problém způsobuje nejčastěji Spyware, chraňte si počítač, dbejte na prevenci.

 

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome