Jak stáhnout video/hudbu z YouTube (Archiv)

   !! článek archivu 11/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Ačkoliv jednotlivých programů zabývajících se touto problematikou přibývá, pravdou je, že najít skutečně funkční a spolehlivý způsob downloadu je dnes poměrně obtížné. Hlavním důvodem jsou změny v kódech YouTube, se kterými si neaktualizované verze mnoha programů nedokáží poradit a také možná nepříliš "user friendly" ovládání mnoha z jednotlivých programů k tomuto určených.

 

   Ačkoliv jednotlivých programů zabývajících se touto problematikou přibývá, pravdou je, že najít skutečně funkční a spolehlivý způsob downloadu je dnes poměrně obtížné. Hlavním důvodem jsou změny v kódech YouTube, se kterými si neaktualizované verze mnoha programů nedokáží poradit a také možná nepříliš "user friendly" ovládání mnoha z jednotlivých programů k tomuto určených.

 

   V praxi existují v podstatě 2 druhy způsobů, jak stáhnout data z YouTube. Prvně je to pomocí nějakého určeného programu, za druhé skrze nějakou www jež v sobě disponuje zdrojovým kódem který toto umožňuje. V tomto článku si představíme jednoho zástupce od každé z možností.

 

 

   Možnost 1 - download pomocí WWW

 

   Podařilo se mi k aktuálnímu datu nalézt funkční český web jež umožňuje toto stahování a dokonce bych i řekl, že je do budoucna předpoklad jeho aktualizací, tedy by mohl fungovat poměrně dlouho, což je dobře. Odkaz na web zde: http://www.emag.cz/o-projektu/youtube-downloader/ .

   Výhodou tohoto způsobu je jednoznačně jednoduchost a také není nutné instalovat do počítače žádný specifický program. Nevýhodou je ovšem nemožnost jakéhokoliv nastavení, a také nemožnost konvertu videa. Videa stažená tímto způsobem jsou ve formátu *.flv, tedy potřebujete mít na počítači nainstalovaný nějaký přehrávač flash videa. Nejznámější je asi VLC Media Player, který je ke stažení zdarma všudemožně po internetu. Měli by nás ale spíše zajímat trochu širší možnosti práce s těmito soubory a proto se podíváme na jeden z velmi schopných programů.

 

 

   Možnost 2 - download pomocí programu (YouTube Downloader)

 

   Funkčních programů existuje vícero, avšak s příhlédnutím k poměru schopností, funkcí, jednoduchostí a uživatelského rozhraní volím program YouTube Downloader. Homepage a download zde popřípadě je volně ke stažení na českých download serverech (slunečnice, stahuj apod.) Práce s programem je jednoduchá, a popíši ji zde krok za krokem, čímž bych měl vysvětlit všechny jeho možnosti a schopnosti. Ještě před tím, než se pustíme do samotného popisu ovládání, je nutné program pravidelně aktualizovat (program sám upozorní po spuštění, jsou-li k dispozici novější verze). V přápadě, že budete používat starší verze programu, je pravděpodobné, že program nedokáže stáhnout požadovaná videa a vyhodí nějakou chybu. V poslední době např. chyba "No flash video found". Chyba vznikla v důsledku úpravy kódů YouTube a starší verze programu nejsou schopny přes tuto úpravu z YouTubu stahovat.

 

 

   1)   Najděte si na YouTube video které chcete stáhnout a zkopírujte si jeho link (označte jej a stiskněte kombinaci kláves ctrl+c) viz obr.

obr.1

   2)   Spusťte YouTube Downloader a do pole "Enter video URL" vložte zkopírovaný link. (je pravděpodobné, že se vloží automaticky pokud nikoliv, použijte kombinace kláves ctrl+v). Následně klikněte na tlačítko OK. Otevře se Vám klasické okno kde si zvolíte místo na disku kam chcete soubor s videem uložit.

obr.2

   pozn.: Video se defaultně uloží ve formátu *.flv, popřípadě *.mp4 atp.

   3)   Video máme nyní stažené v nějakém formátu který nám nevyhovuje tedy jej jdeme zkonvertovat. Změňte ve spodní části okna YouTube Downloaderu akci z aktuální "Download video from YouTube" na "Convert video (previously downloaded) from file". Pole kam jste prvně zadávali adresu videa ("Enter video URL") se nyní změnilo na pole "Select video file". Vpravo vedle tohoto pole se také objevilo tlačítko se třemi tečkami "..." na toto klikněte a v seznamu vyhledejte soubor který chcete konvertovat (tedy stažené video) a následně v poli "Convert to" si zvolte formát který požadujete = bude výstupní formát po zkonvertování videa. viz obr.3. Pokud budete mít, klikněte na OK.


   4)   Po kliknutí na OK, se otevře okno s možnostmi nastavení konvertace videa viz. obr.4. Zde je možné po kliknutí na záložku "Cut video" navolit přesně jaký úsek videa chcete konvertovat a udělat z něj výsledný soubor. To znamené, že stáhnete-li si např. video ze kterého si chcete uložit pouze druhou polovinu, je to možné (hodí se například u videí jež mají nějaké úvodní titulky apod.) viz. obr.4 kde moje zkušební video má celkovou délku 1 minuta 22 sekund a já první úvodní 1 minutu nepotřebuji  a tedy si navolim, aby program konvertoval a následně uložil pouze posledních 22sekund videa.

obr.3 obr.4 
obr.3 obr.4

 

   pozn.: Stejně tak můžete postupovat chcete-li stáhnout pouze audio stopu a nikoliv celé video. Postup by byl stejný, pouze namísto výstupního formátu *.avi (jež zde používám jako příklad) byste si zvolili *.MP3, poté by program konvertoval pouze audio (zvukovou) stopu a tu uložil do souboru *.mp3. Pokud by písnička měla nějaké nežádoucí části (například nějaké povídání na začátku apod.) můžete tyto části jednoduše přes nastavení "Start time" a "End time" z výsledného souboru vyjmout.

 

 

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome