Jak obejit zaheslovaný BIOS a HDD na úrovni BIOSu (zejména ntb. PC)

biospass   Zaheslovaný BIOS, v případě že neznáte heslo, může být ve skutečnosti celkem zásadní problém který znemožní nastavení zařízení dle potřeb uživatele. Pokud se k zaheslovanému biosu přidá ještě heslo pevného disku, nastavené v biosu, problém je o to výraznější, protože s počítačem v tomto případě nelze pracovat na vyšší úrovni než je zapnutí a vypnutí - to většinou nedostačuje. Existují však způsoby jak "lousknout" popřípadě obejít toto zabezpečení, a půjdeme o malinko dál, než-li je vytažení baterie.

 

Číst dál: Jak obejit zaheslovaný BIOS...

Flashování biosu

bios chip   Další článek v této sekci půjde do jádra často komentovaného upgrade biosu, nebo chcete-li flashování biosu. Na českém internetu existuje několik slušných článků, které se touto problematikou zabývají, avšak chybí jim dostatek obrázků. Pokusím se zde připravit menší "fotonávod" na jednotlivé flashovací utility, které základní desky nejčastěji používají a které se mi zrovna dostanou pod ruku.

 

 

Číst dál: Flashování biosu

GPGPU výpočty? Stonásobek výkonu oproti CPU (Archiv)

gpgpu   !! článek archivu 10/10. Může být omezena vypovídající hodnota !! Tento článek je reakcí na současný, v řadě již několikátý, "boom" informací okolo GPGPU výpočtů, který česká internetová scéna v posledním týdnu zažívá. Protože můj počítač už nějakou dobu počítá distribuované výpočty, z nichž některé jsou celkem obstojně optimalizovány pro výpočet na grafických kartách, uvedu v této zprávičce mj. to, co všude jinde chybí. Reálný poměr výkonu GPU oproti CPU dle výsledků aplikace BOINC.

 

Číst dál: GPGPU výpočty? Stonásobek...

Procesory, CPU v kostce (Archiv)

cpu

   Průvodce vnitřkem počítače VI

 

   !! článek archivu 12/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! K problematice jaký processor zvolit, bych pro změnu opětovně rád využil vlastní zkušenosti jakožto reklamačního technika a servis PC v jedné z větších společností na Českém trhu, kde jsem s tímto hardwarem přicházel do styku několikrát denně... :)

Číst dál: Procesory, CPU v kostce...

Základní desky, MB v kostce (Archiv)

mb

   Průvodce vnitřkem počítače V

 

   !! článek archivu 08/09. Může být omezena vypovídající hodnota !! Ačkoliv se to na první pohled nemusí zdát, není výběr základní desky ve své podstatě nijak obtížný. Samozřejmě jedna věc je vybrat desku tak, aby s ní byli ostatní komponenty kompatibilní, což může být pro nezkušeného uživatele obtížné, a v tomto případě odkážeme na...

 

Číst dál: Základní desky, MB v kostce...

Podkategorie

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome