Wall-E (Archiv)

wall e   !! článek archivu 11/08. Může být omezena vypovídající hodnota !! Inteligentní pohádka o inteligentních robotech kteří navzdory odlišným úkolům ke kterým byli vytvořeny nacházejí lásku, v krásně animovaném dokonale jednoduchém příběhu, na pozadí už né tak jednoduchém Sci-Fi prostředí zabaleného do hezkého papíru, aby jej pochopila i ta nejlmladší vrstva návštěvníků, navzdory očekávání a faktu, že rodinný dojáky nejsou to nejoblíbenější jsem byl nadšen.

Animovaný/Sci-Fi, 2008, USA

5 5

 

   Wall-E je poslední fungující robot na planetě Zemi, která byla v důsledku zamoření jedovatými plyny vylidněna již před staletími, jehož úkolem bylo drtit odpad a skládat jej na centralizované hromady. Wall-E tak činil celých 7 století až jednoho dne na planetě přistála automatická sonda EVE vyslaná lidmi přežívajícími na obrovské hvězdné lodi Axion. EVE je inteligentní robot s úkolem nalézt známky života na Zemi a dopravit je k průzkumu zpět na mateřskou loď, kde by dále byl zkoumáno, zda-li je Země obyvatelná pro lidi, nebo nikoliv. V tomto bodě začíná onen jednoduchý příběh kdy Wall-E se do robota/ky EVE zamiluje a zatouží s ní strávit zbytek věčnosti, jenže když EVE nalezne rostlinu jako důkaz životaschopnosti na planetě věci se mění a EVE se vrací na mateřskou loď. Wall-E se EVE nechce vzdát a tak letí jako černý pasažér také.

wall e1s   wall e2s

   Po přistání na Axionu, dochází k rozporu kdy AI lodi nese zprávu nikdy se nevracet na planetu a dle toho se chová, na druhou stranu kapitán řídící se manuálem pro znovukolonizování planety chce loď i s lidmi dostat zpět na Zem, což se mu nakonec samozřejmě podaří nicméně boj o rostlinu který se na lodi strhne a který má za následek, že téměř všichni robůtci na lodi se snaží zaláskovaný pár Wall-E a EVE přenášející rostlinu zastavit, oba robůtky téměř zničí. No nebyl by to správnej doják, kdyby to jen neposílilo onu elektronickou lásku mezi nimi. Nakonec se kapitánu podaří odpojit AI lodi a plán návratu na Zem započne, což je asi tak zhruba všechno o co ve filmu jde, jenže navzdory primitivnímu příběhu je to fajnová podívaná...

   Wall-E a EVE jsou v podstatě jen ošklivé krabice, jedna hranatá druhá šišatá animované tak, že emoce které zobrazují snad ani není možné od těchto tvarů chtít, ale Pixar studio to zvládnul na jedničku. Navíc v originálu luxusně broukají, i když za celou dobu neřeknou prakticky více než jméno toho druhého. Vyobrazení lidský rasy která se nechala po 700 let obskakovat stroji a kteří již nedokážou sami prakticky ani chodit je taky na pohádku docela fajn a nenápadně to odkazuje na problém nedostatku pohybu dnes.

wall e3s   wall e4s

   Celkově vzato Wall-E je klasická pohádka, zaláskovaný doják definující na pozadí záporáka s dobrákem, ukazující co je dobré a co zas tak dobré neni, v nádherném kabátku a dokonale jednoduchém příběhu, jak již bylo řečeno Inteligentní pohádka.

   btw: dokonalej film na rande v kině, moc tam toho nenamluvěj takže nemusíte poslouchat jak trubky vo co de, příběh jednoduchej, takže i když se budete věnovat něčemu jinýmu budete vědět o co ve filmu šlo, no a nakonec je to zaláskovanej doják kerej nenechá žádnou chladnou.

 

  • 5 5

 

CSFD: csfd IMDB: imdb

    Podporuji:                                                                                                               A tesim se:
    BOINC   Happy Eund (zeleny sport)   EU Fuck You
Copyright ©2008-2017 i-skladka.cz All Rights Reserved. Contact: i-skladka@tiscali.cz. Basic template by RocketTheme
i-skladka run an open source CMS system Joomla! | | Compatible with:
FirefoxIE 11SafariOperaGoogle Chrome